Teatr Kamienica zaprasza na Śniadanie Wielkanocne osoby bezdomne

Więcej niż teatr – to hasło Kamienicy, które oddaje charakter tej instytucji. Teatr, przy Alei Solidarności w Warszawie po raz kolejny zaprasza do siebie bezdomnych. Już w środę, 28 marca do stołu z Emilianem Kamińskim zasiądzie około 250 osób ciężko doświadczonych przez życie.

Spotkania z bezdomnymi odbywają się dwa razy do roku – przed Świętami Bożego Narodzenia oraz przed Wielkanocą.
fot. Teatr Kamienica/mat.pras.

Inicjatywa powstała z potrzeby serca i podejmowana jest od początku istnienia teatru, czyli od dziewięciu lat. Jej pomysłodawcą jest sam Emilian Kamiński - aktor, Dyrektor Naczelny i Artystyczny Teatru Kamienica.

Poprzez nadchodzące spotkanie, chcemy dać osobom bezdomnym namiastkę prawdziwych, rodzinnych świąt. Podzielimy się tradycyjnym jejeczkiem, a później w wyjątkowej atmosferze będziemy wspólnie grać i śpiewać. To są zwykle niesamowite chwile, doceniane zarówno przez naszych gości, jak też pracowników teatru, bardzo zaangażowanych w organizację wydarzenia

– mówi Emilian Kamiński. 

Spotkania z bezdomnymi odbywają się dwa razy do roku – przed Świętami Bożego Narodzenia oraz przed Wielkanocą. Towarzyszy im niecodzienny klimat, a udział w nich biorą również artyści. W tym roku, w specjalnie dobranym na tą okoliczność repertuarze wystąpią Emilian Kamiński i Justyna Sieńczyłło. W inicjatywę zaangażowana będzie także warszawska Straż Miejska. Zachęcamy do zapoznania się ze zdjęciami ze spotkań z bezdomnymi w Teatrze Kamienica z poprzednich lat.

 

 Źródło: niezalezna.pl

#bezdomni #Śniadanie Wielkanocne #Justyna Sieńczyłło #Emilian Kamiński #teatr Kamienica

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo