Europa w końcu przejrzała na oczy! "Zobaczyła realne zagrożenie ze strony Rosji"

Władimir Putin / kremlin.ru

  

Czternaście krajów Unii Europejskiej - w tym Polska - zdecydowały się na wydalenie rosyjskich dyplomatów. - Fakt, że w tym gronie znalazły się Niemcy, Francja, Holandia czy Dania świadczy o tym, że także i Europa Zachodnia rozumie, że to zagrożenie rosyjskie wcale nie jest takie papierowe, tylko jest to zagrożenie realne - ocenił w rozmowie z portalem niezalezna.pl europoseł Zbigniew Kuźmiuk.

Kraje NATO i UE podjęły zapowiadane kroki w reakcji na zatrucie przez Kreml na Wyspach Brytyjskich podwójnego agenta Siergieja Skripala. Najwięcej wydalą Stany Zjednoczone – bowiem aż 60 rosyjskich dyplomatów. W USA zostanie zamknięty również konsulat generalny Rosji w Seattle.

CZYTAJ WIĘCEJ: Na to czekał świat! Kolejne kraje wydalają rosyjskich dyplomatów. Najwięcej odeślą USA

Również Polska znalazła się w gronie krajów UE, które w ramach solidarności z Wielką Brytanią wydalają rosyjskich dyplomatów.

CZYTAJ WIĘCEJ: Polska solidarna z Wielką Brytanią. Są dyplomatyczne sankcje na Rosję za atak na Skripala!

Europoseł Zbigniew Kuźmiuk w rozmowie z naszym portalem zaznaczył, że wydalanie dyplomatów to dość powszechna reakcja krajów UE.

Wprawdzie 14 krajów to jest połowa, ale nie ulega wątpliwości, że fakt, że w tym gronie znalazły się Niemcy, Francja, Holandia czy Dania świadczy o tym, że także i Europa Zachodnia rozumie, że to zagrożenie rosyjskie wcale nie jest takie papierowe, tylko jest to zagrożenie realne

- uważa eurodeputowany.

Według polityka jest to poważne ostrzeżenie dla Rosji w sprawie prowadzonej przez nią do tej pory polityki.

Rosja zapewne zareaguje podobnymi retorsjami. W dyplomacji tak się przyjęło, że na wydalenie odpowiada się wydaleniem. Nie ulega wątpliwości, że w tej sytuacji Rosja jest w wyraźnej defensywie

- uważa nasz rozmówca.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Strzelanina w Waszyngtonie

/ twitter.com/chriscollison

  

Jedna osoba zginęła a pięć zostało rannych w wyniku strzelaniny na ulicach Waszyngtonu, która miała miejsce w czwartek ok. godz. 22:00 czasu lokalnego - podał Reuters, powołując się na miejscową policję.

Na razie nie wiadomo, ile osób wszczęło strzelaninę i czy jej sprawca lub sprawcy zostali schwytani. Wcześniej lokalne telewizje informowały, że strzelać zaczęło kilku napastników, przeciwko którym policja wszczęła "zmasowaną" akcję.

Strzelanina miała miejsce w dzielnicy Columbia Heights, na skrzyżowaniu ulicy 14. i Columbia Road, ok. 3 km od Białego Domu.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl