Dokąd zmierza lewica

  

Lewicowa rada miejska Paryża uchwaliła zmianę formularzy aktów urodzenia. Określenia „ojciec” i „matka” zastąpiono „rodzic 1”, „rodzic 2”. Powodem tych „postępowych” zmian jest rzecz jasna troska o komfort par homoseksualnych, które są we Francji coraz bliższe uzyskania prawa do in vitro dla par lesbijskich i do wynajmowania tzw. surogatek przez pary męskie.

Rządzone przez socjalistkę Anne Hidalgo merostwo Paryża dba z góry o „wyeliminowanie dyskryminacji w sferze działalności służb publicznych”, w tym wypadku urzędów stanu cywilnego. Jej pierwszy zastępca wyjaśnił przy tej okazji, że tradycyjne formularze nie są dostosowane do zmieniającej się sytuacji legislacyjnej. Niby drobnostka, ale dość charakterystyczna dla działań lewicy, która dawną klasę „proletariuszy” zastąpiła obecnie „mniejszościami seksualnymi”.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts