Kilkanaście ostatnich dni było dla żołnierzy czasem wytężonej pracy zarówno fizycznej, jak i umysłowej. Szkolący się żołnierze uczestniczyli w zajęciach pododdziałów, zgodnie z przydziałami, jakie wcześniej otrzymali. Każdy z nich doskonalił swoje umiejętności, wykorzystując do tego celu sprzęt, którego na co dzień używają pancerniacy z 10. Brygady Kawalerii Pancernej (10. BKPanc) - podaje oficjalny portal świętoszowskiej brygady.

W piątek 23 marca na placu apelowym pancernej brygady, oprócz żołnierzy NSR, stanęli także dowódcy pododdziałów, z którymi się szkolili. Następnie odczytano rozkaz o mianowaniu żołnierzy NSR na kolejne stopnie wojskowe.

Niespełna dwa tygodnie temu przyjmowaliśmy Was do brygady jako żołnierzy Narodowych Sił Rezerwowych. Mam nadzieję, że ten czas spędzony w 10. BKPanc dał Wam naprawdę dużo. Liczę na to, że każdy z Was miał okazję przekonać się jak wygląda służba wojskowa i z czym żołnierze zmagają się każdego dnia. Część z Was prawdopodobnie wkrótce zwiąże swoją przyszłość z mundurem. Być może rozpoczniecie służbę właśnie tutaj, w świętoszowskiej brygadzie, w której mieliście okazję się szkolić. Celem ćwiczeń było doskonalenie Waszych umiejętności, wyrobienie nawyków i pogłębienie posiadanej wiedzy. Wiem, że żołnierze z 10. BKPanc dołożyli wszelkich starań, żebyście mogli nauczyć się jak najwięcej 
 

- zwrócił się do żołnierzy szef szkolenia świętoszowskiej brygady ppłk Wojciech Strzelecki, cytowany przez oficjalny portal 10. BKPanc.