Szczeciński Jarmark Wielkanocny będzie miał folkowy charakter. Mamy nadzieję, że bogata oferta wystawców i atrakcje, które zaplanowaliśmy, przyciągną na Aleję Kwiatową tłumy ludzi

 – powiedział w rozmowie z Polską Agencją Prasową rzecznik prasowy miasta Tomasz Owsik-Kozłowski. Wyjaśnił, że w wydarzeniach będą mogli uczestniczyć mieszkańcy w każdym wieku. 

Nie zabraknie degustacji i pokazów kulinarnych, animacji dla dzieci, koncertów zespołów ludowych i Festiwalu Pisanek. Po raz pierwszy w Szczecinie wzdłuż Alei Kwiatowej ustawiamy osiem wielkich, styropianowych pisanek i rozwiesimy setki mniejszych, przygotowanych przez najmłodszych szczecinian

 – dodał.

W sobotę można zobaczyć występy zespołów ludowych; wystąpią m.in. zespół folklorystyczny "Balbiny", męski zespół śpiewaczy "Karpaty" czy Zespół Pieśni i Tańca "Szczecinianie". W programie znalazły się też pokazy doświadczeń "Szalonego Profesora" z ciekłym azotem, metanem i wodorem, przygotowane przez szczecińskich naukowców z Fundacji Miasto Nauki. 

Główną atrakcją zaplanowaną na niedzielę jest Wielkanocne Show Kulinarne. Osoby odwiedzające jarmark będą mogły zobaczyć pokaz gotowania i spróbować świątecznej przystawki, dania głównego i zupy. W menu mają pojawić się polędwiczki wieprzowe w sosie chrzanowym, wiosenne tapas z wędzoną rybą oraz wielkanocny żur. 

W niedzielę odbędzie się także Harcerska Gra Wielkanocna. Rodziny z dziećmi, czy też grupy mieszkańców wspólnie z harcerzami będą mogły poszukać zaginionej pisanki. Do gry nie obowiązują wcześniejsze zapisy. 

Jarmark Wielkanocny po raz pierwszy odbył się w ubiegłym roku w ramach projektu "Kolorowa Aleja", który ma na celu ożywienie Alei Kwiatowej przy placu Żołnierza Polskiego. Oficjalne rozpoczęcie jarmarku nastąpi w sobotę o godz. 10.30.