A to niespodzianka. Konferencja Episkopatu Polski ujawnia ciekawe informacje o Jegierskim

Ks. Tomasz Jegierski nie przynależy do żadnej diecezji w Polsce; nie jest w polskich strukturach kościelnych - poinformowało na Twitterze Biuro Prasowe KEP, odnosząc się do sprawy duchownego, który w skandaliczny sposób pomawia posła Kornela Morawieckiego.

twitter.com/printscreen

Biuro Prasowe Konferencji Episkopatu Polski poinformowało, że ks. Jegierski nie jest "inkardynowany (nie należy) do żadnej diecezji w Polsce, co oznacza, że nie jest w polskich strukturach kościelnych".

"W związku z tym, żadna diecezja w Polsce nie ponosi odpowiedzialności za działalność wspomnianego księdza. Wszelkie pytania dotyczące ks. Tomasza Jegierskiego należy kierować do archidiecezji ś.w Bonifacego (Archidiocese of St. Boniface) w Kanadzie" - czytamy w komunikacie.

Nazwisko ks. Jegierskiego pojawiło się w czwartek, w trakcie sejmowej debaty nad wnioskiem o wyrażenie zgody na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie posła PO Stanisława Gawłowskiego.

Polityk, któremu prokuratura chce postawić zarzuty korupcyjne posłużył się "rewelacjami" od Jegierskiego, aby zaatakować posła Kornela Morawieckiego i premiera Mateusza Morawieckiego.

CZYTAJ WIĘCEJ: Gawłowski pozostał na wolności. I w obrzydliwy sposób atakuje ojca premiera - posłużył się paszkwilem

O tajemniczej postaci i dziwnych interesach Jegierskiego już w styczniu pisał Wojciech Mucha na łamach "Gazety Polskiej"

CZYTAJ WIĘCEJ: Kim jest ksiądz Jegierski? - "as w rękawie" Gawłowskiego. O co chodziło z kasą z Panamy?

 

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Tomasz Jegierski #Stanisław Gawłowski #Konferencja Episkopatu Polski

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo