W Düsseldorfie wieczór pamięci o tragedii smoleńskiej z udziałem T. Sakiewicza. Ogromne zainteresowanie spotkaniem

/ niezalezna.pl

– Opisywaliśmy wojnę informacyjną, prowadzoną przeciwko tym, którzy prowadzili własne, dziennikarskie śledztwa oraz to, w jaki sposób zafałszowano prawdę oraz to, jak do dzisiaj próbuje się zastraszyć lub dezinformować opinię społeczną w sprawie Smoleńska – powiedział portalowi Niezalezna.pl po spotkaniu dotyczącym tragedii smoleńskiej, które odbyło się w Düsseldorfie, redaktor naczelny "Gazety Polskiej" i "Gazety Polskiej Codziennie", Tomasz Sakiewicz.

Dziś wieczorem w Instytucie Polskim w Düsseldorfie (Niemcy) odbyło się spotkanie poświęcone tragedii smoleńskiej.. 

Prawie sto osób uczestniczyło w panelu dyskusyjnym, w tym polscy i niemieccy dziennikarze, przedstawiciele świata społecznego i politycznego – powiedział po spotkaniu portalowi Niezalezna.pl Tomasz Sakiewicz.

Redaktor relacjonował, że "wyświetlany był film Anity Gargas >>W imię honoru<<, następnie odbyła się debata, którą moderował Cezary Gmyz".

W debacie uczestniczyła Anita Gargas, redaktor naczelny "Gazety Polskiej" i "Gazety Polskiej Codziennie", Tomasz Sakiewicz, a także Waldemar Gruna, przyjaciel najbardziej znanego dziennikarza śledczego, który niedawno zmarł, Jurgena Rotha, autora dwóch książek o tragedii smoleńskiej – mówił.

Odnosząc się do szczegółów panelu dyskusyjnego, Tomasz Sakiewicz podkreślił, że "opisywaliśmy wojnę informacyjną, prowadzoną przeciwko tym, którzy prowadzili własne, dziennikarskie śledztwa oraz to, w jaki sposób zafałszowano prawdę oraz to, jak do dzisiaj próbuje się zastraszyć lub dezinformować opinię społeczną w sprawie Smoleńska".

Ponadto podczas wieczoru pamięci w Instytucie Polskim, zaprezentowana została wystawa "Prawda i pamięć" przygotowana przed redakcję "Gazety Polskiej" – opisy sporządzono w języku niemieckim. CZYTAJ WIĘCEJ

 

 


Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts