Polskie ośrodki wizowe w Rosji zawieszą działalność

/ avilarchik \ CC0

  

Działające w Rosji ośrodki wizowe Polski zawieszają działalność w związku z wygaśnięciem umowy z obsługującą je firmą zewnętrzną - podała ambasada RP w Moskwie. Zapewniła, że od 27 marca możliwe będzie złożenie wniosku o wizę w trzech urzędach konsularnych.

W dzisiejszym komunikacie polska placówka wskazała, że z powodu wygaśnięcia 26 marca czteroletniej umowy z firmą zewnętrzną wstrzymane zostanie funkcjonowanie punktów przyjmowania wniosków wizowych na terenie okręgów konsularnych: moskiewskiego, irkuckiego i petersburskiego. Osoby zainteresowane mają możliwość złożenia wniosku wizowego w punkcie wizowym w Moskwie do 23 marca.

„Od 27 marca br. polskie urzędy konsularne w Moskwie, Irkucku i Sankt Petersburgu umożliwią wszystkim zainteresowanym złożenie wniosku wizowego bezpośrednio w placówce, po uprzedniej rejestracji wniosku w systemie eKonsulat”

- zapewniono w oświadczeniu.

Zapowiedziano w nim także, że wydział konsularny ambasady RP w Moskwie uruchomi dodatkowe okienka do obsługi osób ubiegających się o wizę.

Ze swej strony o wstrzymaniu działalności punktów wizowych powiadomiła prowadząca je firma VFS Global na swojej stronie internetowej.

Według informacji na stronie ambasady RP w Moskwie w Rosji istnieje łącznie 27 punktów, gdzie można składać wnioski o polską wizę. Działają one w różnych regionach w całej Federacji Rosyjskiej - od Kaliningradu aż po Władywostok.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalena.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Trafiła do najtrudniejszego dla Zjednoczonej Prawicy okręgu. "W polityce jest komandosem".

Jadwiga Emilewicz / Fotomag/Gazeta Polska

  

W sobotę szef Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński, przedstawił "jedynki" na listach partii w wyborach do polskiego parlamentu. Na trudnym wyborczo dla Zjednoczonej Prawicy terenie, jakim jest okręg poznański, listę otwiera obecna minister przedsiębiorczości i technologii, Jadwiga Emilewicz. Dziś Jarosław Gowin stwierdził, że Emilewicz "jest komandosem dobrych spraw".

Dzisiaj lider Porozumienia, Jarosław Gowin, oraz Jadwiga Emilewicz gościli w Poznaniu. Minister zapewniła, że chce być "ambasadorem Poznania w Warszawie"; przekonywała, że Poznań i jej rodzinny Kraków wiele łączy.

- Start w Poznaniu - stolicy polskiej przedsiębiorczości to dla mnie zaszczyt i wyróżnienie. Przed wyborami wiele się mówi o "spadochroniarzach"; mój najstarszy syn, który jest wielbicielem historii II wojny światowej powiedział mi: desant to są zawsze te najbardziej wymagające jednostki

 – podkreśliła minister na konferencji prasowej.

[polecam:https://niezalezna.pl/278852-co-oznacza-deglomeracja-szanse-dla-srednich-miast-mowi-minister-emilewicz-specjalnie-dla-niezaleznapl]

Gowin przekonywał, że kierownictwo Zjednoczonej Prawicy postawiło na minister Jadwigę Emilewicz jako na lidera poznańskiej listy nie bez powodu.

- Okręg poznański jest najtrudniejszym okręgiem dla Zjednoczonej Prawicy w całym kraju. Tutaj mamy najsłabsze wyniki i przyjmujemy to z pokorą. Rozumiemy, że musimy znaleźć nowe, lepsze argumenty, musimy rządzić w bardziej przekonujący dla mieszkańców Poznania i Wielkopolski sposób. Musimy też desygnować na lidera listy kogoś naprawdę nieprzeciętnego

 - powiedział.

[polecam:https://niezalezna.pl/280082-kto-na-prezydenta-a-kto-na-premiera-gowin-zaskoczenia-nie-bedzie]

- Pani minister Emilewicz rzeczywiście jest takim komandosem w polityce, ale komandosem dobrych spraw. Ona nie zajmuje się ostrymi sporami politycznymi, które toczymy w Warszawie, tylko krok po kroku - najpierw jako prawa ręka premiera Mateusza Morawieckiego, potem jako minister przedsiębiorczości i technologii - zrealizowała cały szereg projektów kluczowych nie tylko z punktu widzenia rozwoju gospodarki, ale i rozwoju cywilizacyjnego Polski

 – dodał Gowin.

Jak podkreślił, Emilewicz ma "dużą umiejętność budowania porozumienia i umiejętność działania na przecięciu różnych problemów". 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl