Esbecka mentalność

  

Esbek esbekiem pozostanie do końca. Przekonałem się o tym, korespondując z pewnym wieloletnim funkcjonariuszem wywiadu PRL-u. Ów major początkowo chętnie rozmawiał, zaproponował nawet pomoc w dziennikarskim śledztwie demaskującym przestępczą jego zdaniem działalność PO w Warszawie.

Podkreślał, że układ ten działa od wielu lat, a zamieszani są także czołowi politycy PSL-u. Jego demaskatorskie zapędy szybko jednak osłabły. Na końcu naszej mejlowej rozmowy całkowicie zmienił podejście. Nie tylko odmówił autoryzacji wypowiedzi, lecz także zaczął wygrażać. Co tak go zdenerwowało? Pewnie to, że opisanie jego wątpliwej działalności w pewnym stołecznym przedsięwzięciu może pozbawić go możliwości dorobienia paru groszy. A że stracił już sowitą esbecką emeryturę, stąd emocje i odwoływanie się do sprawdzonych metod.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl