Pokazana na nagraniu sytuacja miała miejsce 18 marca na przejeździe przy ul. Kopernika w Wodzisławiu Śląskim. Kierowca miejskiego autobusu zignorował zarówno czerwone światła, jak i opadający szlaban, i nie zwalniając, przecisnął się pod zaporą na przejeździe kolejowym.

Policjanci prowadzą postępowanie, które ma doprowadzić do ustalenia kierowcy i skierowania przeciwko niemu wniosku o ukaranie. Popełnione przez niego wykroczenia zagrożone są karą aresztu i grzywny.

Jak podkreślił Jacek Karniewski ze spółki PKP Polskie Linie Kolejowe, kierowca na niebezpieczeństwo naraził nie tylko siebie ale także pasażerów, których przewoził. - To skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie, którego nie wolno akceptować - zaznaczył.

Tylko w ubiegłym roku PKP Polskie Linie Kolejowe SA przekazały policji prawie tysiąc nagrań z wykroczeniami. Nagrania monitoringu z przejazdów kolejowych służą też PKP PLK jako materiał szkoleniowy wskazujący, jakie niewłaściwe zachowania kierowców na przejazdach kolejowych mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków.