Rodzina Rodzinie. Przed nami kolejny koncert charytatywny dla Aleppo

W Wielki Piątek (30 marca) o godz. 20.00 w telewizyjnej Jedynce będzie można obejrzeć transmisję koncertu "Polskie pieśni pasyjne" w wykonaniu artystów Polskiej Opery Królewskiej. Koncert ma charakter charytatywny i odbędzie się w ramach programu Caritas Polska – "Rodzina Rodzinie. Pomoc dla Aleppo".

fot. mat.pras.

To kolejne wydarzenie, w jakim bierze udział Polska Opera Królewska, i podczas którego będzie prowadzona zbiórka SMS-owa dla ofiar wojny w Syrii. W styczniu, kiedy to dzięki transmisji w TVP 2 można było wysłuchać polskich i syryjskich kolęd w wykonaniu artystów Opery, dzięki SMS-owej zbiórce udało się zebrać blisko milion złotych.

Koncert "Polskie pieśni pasyjne", transmitowany z Teatru Królewskiego, rozpocznie się ukłonem w stronę naszych syryjskich braci -  artyści Polskiej Opery Królewskiej wykonają arabski hymn wielkopiątkowy Wa Habibi. W dalszej części programu usłyszymy polskie pieśni z XV, XVI i XVII wieku. W oprawie scenograficznej zostaną użyte rzeźby pasyjne wypożyczone dzięki uprzejmości Domu Pracy Twórczej w Radziejowicach. Organizatorami koncertu są: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Polska Opera Królewska, Muzeum Łazienki Królewskie, Caritas Polska i TVP1.

 

Źródło: niezalezna.pl, mat.pras.

#Rodzina rodzinie #Aleppo #koncert charytatywny #Polskie pieśni pasyjne #polska opera królewska

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo