"Młodzi nie oczekują gotowych rozwiązań". Kościół weźmie pod lupę młodzież oraz powołania

Kościół przygotowuje się do Synodu Biskupów o młodzieży i powołaniach. Jutro w Rzymie rozpoczyna się spotkanie przedstawicieli młodych z całego świata. Zdaniem sekretarza generalnego Synodu, trzeba ich nauczyć rozeznawania.

zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com/CC0/SplitShire

- Młodzi nie oczekują od starszych gotowych rozwiązań, pomocy w przezwyciężeniu życiowych trudności i poczucia bezsensu. Młodzi potrzebują, by ktoś im towarzyszył w szukaniu własnej drogi

– uważa kard. Lorenzo Baldisseri.

Jako sekretarz generalny Synodu Biskupów odgrywa on kluczową rolę w przygotowaniu Kościoła do synodalnej debaty o młodzieży i powołaniach. W przyszłym tygodniu odbędzie się w Rzymie przedsynodalne spotkanie młodzieży ze wszystkich Kościołów lokalnych.

Odwołując się do głosów, które już teraz napłynęły w tej sprawie do Watykanu, kard. Baldisseri wskazuje na wielką aktualność procesu rozeznawania, którego uczy nas Papież Franciszek.

- Składa się on z trzech nieodzownych etapów: rozpoznanie, interpretacja, wybór. Ten, kto towarzyszy młodym musi być świadomym, że jednym z jego podstawowych celów jest pielęgnowanie w nich wolności wyboru

– powiedział kard. Baldisseri.

 

Źródło: KAI, RV, niezalezna.pl

#Młodzież #powołania #synod biskupów #Watykan

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo