Kolejni żołnierze WOT złożyli przysięgę

/ twitter.com/terytorialsi

  

180 ochotników do Wojsk Obrony Terytorialnej złożyło w Lubartowie (woj. lubelskie) przysięgę wojskową. „Waszą misją jest obrona i wspieranie tutejszej społeczności” – napisał do żołnierzy minister obrony narodowej, Mariusz Błaszczak.

Na placu przed pałacem Sanguszków w Lubartowie przysięgę wojskową złożyło 180 żołnierzy, którzy rozpoczną służbę w 21. Batalionie Lekkiej Piechoty w Lublinie i 22. Batalionie Lekkiej Piechoty w Dęblinie, będących w strukturze 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora”.

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak skierował do żołnierzy list, który odczytał dowódca Wojsk Obrony Terytorialnej gen. bryg. Wiesław Kukuła. Minister podziękował żołnierzom za decyzję o wstąpieniu do WOT, które – jak podkreślił - są formacją wyjątkową, „uzupełniającą o wymiar lokalny” działanie pozostałych sił zbrojnych Polski.

Jako żołnierze stąd, tu urodzeni, tu mieszkający, doskonale znacie specyfikę tego regionu, swoje środowisko i miejsce służby. To wasz wielki atut. Współdziałając z żołnierzami innych rodzajów sił zbrojnych, dajecie im doskonałe rozeznanie w terenie prowadzenia operacji. Wspólnie sprawiacie, że Polska będzie jeszcze silniejsza i bardziej odporna na zagrożenia bezpieczeństwa. Waszą misją jest obrona i wspieranie tutejszej społeczności. To oznacza, że nie tylko w czasie wojny, ale i w przypadkach sytuacji kryzysowych, które mogą nawiedzić wasz region, waszym podstawowym zadaniem będzie ochrona zdrowia i życia ludzkiego, współdziałanie z lokalną administracją w likwidacji skutków kryzysu oraz bliska relacja z ludnością tych ziem – napisał minister Mariusz Błaszczak. 

W uroczystości uczestniczyli parlamentarzyści, samorządowcy, rodziny żołnierzy, mieszkańcy Lubartowa. Żołnierze złożyli przysięgę na historyczny sztandar 9. Pułku Piechoty Legionów AK.

Lubelska Brygada liczy już prawie 1,7 tys. żołnierzy terytorialnej służby wojskowej i przeszło 300 żołnierzy zawodowych.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Włochy: Salvini wygrywa!

/ English: Ministry of the InteriorItaliano: Ministero dell'interno [CC BY 3.0 it (https://creativecommons.org/licenses/by/3.0/it/deed.en)]

  

Federalistyczna koalicyjna Liga Północna Matteo Salviniego wygrała we Włoszech niedzielne wybory do Parlamentu Europejskiego, zdobywając według exit polls od 27 do 31 procent głosów - to sondaże podane przez telewizję RAI tuż po zamknięciu lokali wyborczych o godzinie 23.

Według sondaży exit poll na drugim miejscu jest opozycyjna centrolewicowa Partia Demokratyczna, która uzyskała od 21 do 25 proc. głosów. Drugie ugrupowanie koalicji rządowej, populistyczny Ruch Pięciu Gwiazd, otrzymało od 18,5 do 22,5 proc. głosów.

Frekwencja wyniosła około 50,4 proce.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl