Artylerzyści na manewrach Żbik-18

/ mat. 11. PA / http://11pa.wp.mil.pl/pl/1_1290.html

  

Żołnierze 1. Dywizjonu artylerii samobieżnej 11. Mazurskiego pułku artylerii przeszli kolejną szkołę ognia podczas Treningu Kierowania Ogniem pod kryptonimem Żbik-18 z użyciem amunicji bojowej.

Strzelania ze 152 mm armatohaubic „Dana”  odbyły się na obiektach szkoleniowych Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu, gdzie pododdziały 11. Mazurskiego Pułku Artylerii odbywają szkolenie poligonowe — podaje oficjalny portal 11. PA. 

W szkoleniu, poza dowództwem i sztabem Pułku, udział biorą cztery dywizjony artylerii oraz pododdziały zabezpieczające. Łącznie blisko 900 żołnierzy i 200 jednostek sprzętowych.

Przed artylerzystami dwa tygodnie wytężonej pracy i wysiłku w warunkach polowych przy zróżnicowanych warunkach atmosferycznych.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: 11.pa.
Tagi

Wczytuję komentarze...

Ewakuowano mieszkańców w trzech powiatach

zdjęcie ilustracyjne / Krystian Maj/KPRM

  

Z informacji wojewody podkarpackiego wynika, że sytuacja w powiecie stalowowolskim ustabilizowała się - most w Rudej jest bezpieczny. Z powiatów dębickiego, kolbuszowskiego i mieleckiego ewakuowano na ten moment ponad 40 osób - napisał na Twitterze premier Mateusz Morawiecki.

Na Podkarpaciu pogotowie przeciwpowodziowe obowiązuje w 13 powiatach regionu. W związku z podtopieniami w sobotę straż pożarna interweniowała 200 razy.

Szef rządu napisał w sobotę na Twitterze, że z informacji wojewody podkarpackiego wynika, że sytuacja w powiecie stalowowolskim ustabilizowała się, a most w Rudej jest bezpieczny.

Z powiatów dębickiego, kolbuszowskiego i mieleckiego ewakuowano na ten moment ponad 40 osób. Trwają przygotowania na nadejście fali z Małopolski 

- podkreślił premier.

Wojewoda podkarpacki wprowadził pogotowie przeciwpowodziowe w powiatach: dębickim, jasielskim, mieleckim, ropczycko-sędziszowskim, kolbuszowskim, tarnobrzeskim, krośnieńskim, strzyżowskim, rzeszowskim, stalowowolskim oraz w miastach: Tarnobrzegu, Krośnie i Rzeszowie.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl