To właśnie 7 października 2017 roku w 350 kościołach stacyjnych na terenie 22 diecezji na obrzeżach Polski ponad milion osób odmówiło różaniec i wzięło udział we mszy. Punkty modlitewne zostały także wyznaczone w 70 miejscach na całym świecie, m.in. w norweskim archipelagu Lofotów, za kołem podbiegunowym, w Auckland w Nowej Zelandii oraz w sanktuarium maryjnym w Akicie na wyspie Honsiu w Japonii.

CZYTAJ WIĘCEJ: „Różaniec do granic” – ogromny sukces wyjątkowej akcji. Te ZDJĘCIA mówią wszystko

 – „Różaniec do granic” stał się „różańcem bez granic”, ponieważ katolicy z różnych krajów, nie tylko w Europie, wzięli przykład z Polski i zorganizowali własną wersję tego wydarzenia – mówi jeden z organizatorów modlitwy Maciej Bodasiński z Fundacji Solo Dios Basta

 
CZYTAJ WIĘCEJ: Efekt „Różańca do granic” przeszedł najśmielsze oczekiwania
 

 

Teraz w ślady Polaków idą Irlandczycy, którzy walczą obecnie z decyzją Sądu Najwyższego tego kraju, który stwierdził, że nienarodzone dzieci w świetle prawa i konstytucji nie są jeszcze formalnie uznawane za dzieci, z pełnymi tego prawami.

Dla Irlandczyków stało się to prawdziwym wezwaniem do działania i heroicznej walki o prawo do życia dla dziecka poczętego.

„W Irlandii, na Północy i Południu toczymy walkę na śmierć i życie, aby chronić życie i zachować wiarę. Chociaż walka ta ma oczywisty wymiar polityczny, społeczny, a zwłaszcza filozoficzny, jest przede wszystkim walką duchową.” - informują organizatorzy akcji „Rosary at the Mass Rocks for Life and Faith”.


Organizatorzy zwracają uwagę na szczególną datę całego wydarzenia łącząc je bezpośrednio z modlitwą do św Patryka i wszystkich irlandzkich świętych. Ponadto innym aspektem programu modlitewnego jest odnowienie irlandzkiego oddania się w opiekę Najświętszemu Sercu. 18 marca, (Niedziela Misteryjna) to 145 rocznica uroczystej konsekracji Irlandii.
 

Program akcji akcji „Rosary at the Mass Rocks for Life and Faith” obejmuje także przyjęcie Jezusa jako Króla Irlandii. Inicjatorzy akcji nie ukrywają, że zainspirowali się akcją, która swój początek miała w Polsce. Irlandczycy przypominają, że w święto Chrystusa Króla w 2016 polscy biskupi wraz z prezydentem tego kraju dokonali uroczystej konsekracji uznając Jezusa za Króla Polski.
 

Więcej informacji o samej akcji można znaleźć tutaj: www.coastalrosaryireland.ie

Podczas gdy akcja „Różaniec Do Granic” wywołała istną furię lewackich mediów w Polsce, w przypadku analogicznej inicjatywy w Irlandii media najwyraźniej postanowiły przyjąć nieco inną taktykę. Z naszych informacji wynika, że inicjatywa „Rosary at the Mass Rocks for Life and Faith” jest przez dziennikarzy i główne stacje w kraju całkowicie przemilczana. Informacje o inicjatywie modlitewnej rozchodzą się zatem głównie za pośrednictwem internetu i mediów społecznościowych.

CZYTAJ TEŻ: Wściekły atak lewackich mediów na akcję „Różaniec do granic”. Próbowano zablokować modlitwę na lotnisku