Antoni Macierewicz jakiego nie znacie! Nieznane fakty z życia wiceprezesa PiS

– Największym autorytetem jest dla mnie kardynał Wyszyński i święty Jan Paweł II. To wielkie autorytety dzisiejszej codzienności – mówił w programie "Polityk też człowiek" na antenie TV Republika szef podkomisji smoleńskiej, Antoni Macierewicz.

Zrzut ekranu z TV Republika

Antoni Macierewicz zdradził również, jaką książkę zabrałby na bezludną wyspę.

Staram się dużo czytać. Mam, niestety, problemy z wolnym czasem, czytam zawsze gdy nie robię czegoś innego. Na bezludną wyspę zabrałbym ze sobą pewnie Biblię. To książka o niebywałej wiedzy. Nie dziwię się, że chrześcijańskie społeczeństwo w USA sprawia, że w każdym hotelu jest Pismo Święte – powiedział.

Wiceprezes PiS był też pytany czy jego zdaniem w dzisiejszych czasach mamy do czynienia z kryzysem męskości.

Po części się z tym zgodzę. Dla mężczyzny najważniejszą rolą jest utrzymanie rodziny i walka o niepodległość. Trudno je pogodzić w Polsce. W mojej rodzinie często jednak wybierano niepodległość. Mój ojciec zginął zabity w 1949 r., zawsze płaciliśmy dużą cenę za niepodległość. Taki jest los, jeśli chcemy mieć niepodległe państwo polskie. Musimy mieć świadomość, że musimy mieć jednostki, które chcą poświęcić wszystko dla niepodległości. Między Rosją i Niemcami trzeba najwyższego wysiłku, najwyższej determinacji, żeby zbudować niepodległe państwo. Nie można się tym martwić i nie można narzekać – stwierdził.

Były szef MON przyznał także, że lubi żeglarstwo.

Bardzo lubię też góry i spędzam w górach każdą chwilę, kiedy nie muszę być w Warszawie, czy w rozjazdach. Mówię o Tatrach, Gorcach, Pieninach, wiem, że piękne są Bieszczady i Karkonosze – opowiadał.

Polityk przyznał, że w przeszłości interesował się również Ameryką Łacińską.

To nie zainteresowanie sensu stricte Ameryką Łacińską, ja zajmowałem się samą konkwistą kraju państwa Inków. Czytać w języku keczua potrafię, gorzej jest z mówieniem – mówił.


Cytaty za telewizjarepublika.pl

 

 Źródło: telewizjarepublika.pl, niezalezna.pl

#Ameryka Łacińska #Jan Paweł II #PiS #Biblia #Antoni Macierewicz

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo