Od wczoraj na drogach woj. śląskiego panują zimowe warunki jazdy - spadł śnieg, temperatura spadła poniżej zera, nawierzchnia wielu dróg jest śliska.

Naczelnik wydziału prewencji sosnowieckiej policji podinsp. Mariusz Łabędzki poinformował, że do serii stłuczek doszło na sosnowieckim odcinku drogi krajowej 86, między dwoma węzłami tej trasy, w kierunku Katowic. Karambol zapoczątkował kierowca, który stracił panowanie nad kierownicą i uderzył w barierki oddzielające jezdnie. Kolejne nadjeżdżające auta nie nadążały z hamowaniem na śliskiej nawierzchni, wpadając na siebie. W ten sposób na krótkim odcinku drogi doszło do trzech kolizji - w sumie uczestniczyło w nich dziewięć samochodów. Nie było osób poszkodowanych. Policjanci zbadali trzeźwość wszystkich uczestników karambolu - prawdopodobnie jeden z nich był pod wpływem alkoholu. Pozostali, w tym kierowca, który uderzył w bariery jezdni, byli trzeźwi.

W czasie usuwania skutków kolizji kierowcy musieli korzystać z objazdu, poprowadzonego pobliskim wiaduktem nad drogą krajową nr 86. W sobotę około ósmej rano służby ratownicze kończyły już pracę na miejscu karambolu.