Rekonstrukcja szlaku turystycznego w Karkonoszach

/ dife88

  

Czesko-polskie pogranicze dostanie 7,5 mln euro. Sąsiadujący z województwem dolnośląskim kraj hradecki dostał z UE z wspólnie z polskimi podmiotami 7,5 mln euro na rozwój ruchu turystycznego – poinformowała agencja CTK. Najwięcej środków przeznaczono na rekonstrukcję szlaku graniowego w Karkonoszach.

Częścią projektu są punkty widokowe. Z jedenastu cztery położone są na terenie Czech. Decyzję o rozdziale środków podjął komitet monitorujący polsko-czeski program Interreg – poinformował CTK przedstawiciel kraju hradeckiego Michal Friczek.

Czescy partnerzy projektu oprócz środków europejskich dostaną także środki z czeskiego budżetu. „Projekty pomogą w rozwoju ruchu turystycznego w Karkonoszach i Górach Orlickich, poprawią tamtejszą infrastrukturę i będą wielką szansą dla lokalnych firm i przedsiębiorców” – ocenił dla CTK radny kraju hradeckiego Pavel Heczko.

Na prowadzącej szczytami gór trasie zostaną odnowione punkty widokowe w Velkiej Desztnej, na Górze Feista, Szibeniku i w gminie Vysoka Srbska. Powstaną także nowe centra informacyjne w miasteczku Novy Hradek i w Neratovie.

W Neratovie centrum turystyczne ma postać przy przyszłym moście łączącym czeski i polski brzeg rzeki Dzikiej Orlicy.

3 mln euro ma trafić do Euroregionu Glacensis, a 1,5 mln do projektu nazwanego „Tajemnice wojskowych podziemi”, który ma na celu zrekonstruowanie i rozszerzenie tras w wojskowych umocnieniach. W Stachelbergu w pobliżu Trutnova dzięki unijnym środkom ma powstać parking.

1,7 mln euro ma trafić do projektu PecKa, który łączy Pec pod Sneżkou i Karpacz. Ma przypomnieć o wspólnym historycznym dziedzictwie tych miast. Dotacja ma zostać przeznaczona na trasy naukowe, które przybliżą faunę i florę Karkonoszy, a także kulturalną spuściznę Polski. 1,3 mln euro będzie przeznaczone na wybudowanie ścieżek rowerowych w Górach Orlickich.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wypadek kolumny policyjnych motocykli

Zdjęcie ilustracyjne / flickr.com/Piotr Drabik/CC BY-SA 2.0

  

Do wypadku w kolumnie motocykli z Centrum Szkolenia Policji w Legionowie doszło w miejscowości Krubin. Jeden z motocyklistów nie wyhamował i uderzył w jadące przed nim dwa motocykle. Te potrąciły kolejny, powodując efekt domina - poinformowała Justyna Stopińska z legionowskiej policji.

Do zdarzenia doszło w piątek w godzinach popołudniowych. Jak informuje Stopińska, w skład kolumny wchodziło 16 motocykli, którymi jechali kursanci oraz wykładowcy z Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.

Przed kolumną policyjnych motocykli jechało auto osobowe. Kiedy osobówka zasygnalizowała zamiar zmiany kierunku jazdy, motocykliści zaczęli hamować.

"Jeden z motocyklistów nie wyhamował i uderzył w jadące przed nim dwa motocykle. Te z kolei uderzyły w kolejny powodując efekt domina"

- powiedziała Stopińska.

Jeden z motocyklistów trafił do szpitala z urazem nogi.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl