Zagrożenie 1. stopnia obowiązuje na: Pomorzu, Warmii i Mazurach, Mazowszu, w Kujawsko-Pomorskiem, na Podlasiu i na Lubelszczyźnie. IMGW zaleca ostrożność oraz śledzenie komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

- Spadek temperatury w nocy poniżej 0 st. może powodować, że na drogach i chodnikach będzie ślisko - sygnalizuje RCB na Twitterze. - Zachowajcie ostrożność - apeluje Centrum.

Jutro na północy Polski zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Lokalnie możliwe słabe przelotne opady śniegu. Na pozostałym obszarze Polski miejscami słabe opady deszczu ze śniegiem i deszczu, a w rejonach podgórskich śniegu i deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 0 st., 4 st. na północy, około 5 st. w centrum, do 9 st. miejscami na południu. W rejonach podgórskich temperatura od 4 st. do 6 st. Wiatr słaby i umiarkowany, a na wybrzeżu umiarkowany i dość silny, wieczorem w porywach do 55 km/h, północno wschodni i wschodni.

W nocy z czwartku na piątek w północnej połowie Polski zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Lokalnie możliwe słabe przelotne opady śniegu. W południowej połowie Polski zachmurzenie duże, miejscami słabe opady deszczu ze śniegiem i śniegu, a w górach powyżej 1200 m n.p.m. opady śniegu. Temperatura minimalna od -7 st., -5 st. na północnym wschodzie, około -1 st. w centrum, do 1 st. miejscami na południu. Wiatr słaby i umiarkowany wzmagający się do umiarkowanego i dość silnego, na wybrzeżu w porywach do 60 km/h, północno-wschodni i wschodni. Wysoko w górach wiatr w porywach do 80 km/h powodujący miejscami zawieje i zamiecie śnieżne.

W piątek w północnej połowie Polski zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Lokalnie możliwe słabe przelotne opady śniegu. W południowej połowie Polski zachmurzenie duże, miejscami opady deszczu ze śniegiem i śniegu, na krańcach południowo-wschodnich przechodzące w deszcz. W górach powyżej 1200 m n.p.m. opady śniegu. Na Śląsku i Kielecczyźnie miejscami przyrost pokrywy śnieżnej do 10 cm. Temperatura maksymalna od -3°C na północnym wschodzie, około 2 st. w centrum, do 4 st. na zachodzie i południu. Na krańcach południowych nieco cieplej, do 7 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, na wybrzeżu do 70 km/h, przeważnie północno-wschodni. Wysoko w górach wiatr w porywach do 80 km/h powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.