Smart city i sieci ze 150 mln połączeń. To nie futurystyka – to już się dzieje

Jak się dowiadujemy, technologie sieciowe Narrowband-IoT (NB-IoT) są już na tyle dojrzałe, że mają własny szybko rosnący ekosystem i oczywistą wartość biznesową. Tylko w 2017 roku powstało 39 komercyjnych sieci z 500 tys. stacji bazowych i 100 mln połączeń dla NB-IoT. Z naszych ustaleń wynika, że Huawei przewiduje, że do końca bieżącego roku powstanie kolejne 100 takich sieci z 1,2 mln stacji bazowych oraz 150 mln połączeń.

multipr.pl, huawei.com, mat. pras.

– Inteligentne rozwiązania oparte na technologii NB-IoT zapewniają bardziej efektywne zarządzanie środowiskiem miejskim, usługami publicznymi oraz pozwalają na płynniejsze modernizacje przemysłu. Dzięki nim konsumenci mogą cieszyć się bezpieczniejszym, wygodniejszym oraz lepszym środowiskiem do życia, co przybliża nas do osiągnięcia celu, jakim są w pełni inteligentne miasta – powiedział Edward Fan, wiceprezes ds. marketingu w Huawei Carrier Business Group.

Dotychczas zrealizowane projekty smart city z wykorzystaniem NB-IoT przyniosły wymierne rezultaty. Huawei podczas targów Mobile World Congress w Barcelonie zaprezentował przypadki, w których dzięki zastosowanym rozwiązaniom operatorzy telekomunikacyjni odnotowują od 3 do 10 razy większy wzrost przychodów w porównaniu z poprzednimi technologiami. Potwierdza to tym samym wizję Huawei – „Beyond Connectivity, IoT as a Service”.  
 
Warto wspomnieć, że dzięki współpracy z partnerami i pionami przemysłowymi firma jest już zaangażowana w około 50 projektów smart cities. Wykorzystano w nich rozwiązania Huawei pozwalające na unowocześnienie 40 obszarów związanych z funkcjonowaniem miasta – m.in. liczniki wody i gazu, parkingi uliczne, oświetlenie uliczne, systemu rowerów miejskich, wykrywacze dymu, monitoring ruchu i hydrantów pożarowych oraz studzienek, zarządzanie systemem oczyszczania miasta i skrzynkami pocztowymi. Dla przykładu, w mieście Yingtan w chińskiej prowincji Jiangxi, inteligentne oświetlenie miejskie zwiększyło bezpieczeństwo ruchu. Ponadto zastosowane rozwiązania przyczyniły się do zmniejszenia liczby pożarów w miejscach publicznych, a także pozwoliły ograniczyć zużycie wody.  
 

 

 Źródło: niezalezna.pl, multipr.pl, huawei.com

#smart city #nowe technologie #innowacje

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo