Piłsudski, Anders, Mickiewicz i Osiecka - to oni zdominują jesienną ramówkę TVP

/ fot. Maciej Luczniewski/Gazeta Polska

  

We wtorek odbyła się konferencja prasowa Telewizji Polskiej, podczas której przedstawiono plany co do jesiennej ramówki TVP. Jak zdradził Jacek Kurski, widzowie mogą się spodziewać nowych seriali - m.in. o Józefie Piłsudskim, Adamie Mickiewiczu i Stefanie Wyszyńskim. TVP ma także w planach drugi sezon "Korony królów".

Niekwestionowanym hitem ma być serial "Drogi wolności". Opowiadająca o 20-leciu międzywojennym seria ma być emitowany na antenie TVP 1 od września tego roku. Akcja opowieści rozpoczyna się w 1914 r., a kończy w 1939 r. Głównymi bohaterkami są młode kobiety, trzy siostry, które postanawiają założyć gazetę.

Oprócz tego, Telewizja Polska przygotowuje szereg produkcji poświęconych słynnym Polkom i Polakom - w jesiennej ramówce znajdą się seriale opowiadające m.in. o marszałku Józefie Piłsudskim, wieszczu Adamie Mickiewiczu, kardynale Stefanie Wyszyńskim, generale Władysławie Andersie i poetce Agnieszce Osieckiej. TVP ma również w planach serialową ekranizację powieści Bronisława Wildsteina pt. "Czas niedokonany”, a za jej scenariusz odpowiadać będzie Wojciech Tomczyk ("Norymberga", "Marszałek").

Widzowie zobaczą również drugi sezon serialu historycznego "Korona królów", a już 25 marca na antenę powróci serial "Wojenne dziewczyny".

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, TVP

Tagi

Wczytuję komentarze...


Wybił szyby w komisariacie... bo się zezłościł

/ zdjęcie ilustracyjne/ pixabay.com/@matthewpriest

  

Policja z Łodzi zatrzymała 34-letniego mężczyznę, który dwukrotnie wybił szyby w komisariacie przy ul. Wólczańskiej. Jak tłumaczył policjantom robił to ze złości, ponieważ odebrano mu dziecko. Za zniszczenie mienia grozi kara pozbawienia wolności do lat pięciu.

Jak wyjaśniła w środę Katarzyna Zdanowska z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi, funkcjonariusze ustalili tożsamość 34-latka, przeglądając zapisy monitoringu.

Na nagraniu z poniedziałku wydać było, że sprawca dwukrotnie pojawił się w okolicy komisariatu przy ul. Wólczańskiej - pierwszy raz tuż po godz. 6.00 i później około godz. 17.00. Mężczyzna ubrany był na czarno, na twarzy miał okulary przeciwsłoneczne i maseczkę ochronną. Rzucał kamieniami w kierunku pomieszczeń służbowych komisariatu, które w tym czasie były puste. Po przeanalizowaniu posiadanego materiału wytypowano potencjalnego sprawcę.

- Następnego dnia, we wczesnych godzinach rannych, po krótkiej obserwacji, policjanci zatrzymali zaskoczonego 34-letniego mieszkańca Łodzi. Mężczyzna przyznał się do popełnienia obu czynów; tłumaczył funkcjonariuszom, iż zrobił to ze złości, ponieważ odebrano mu dziecko

- podała Zdanowska.

Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą śledczy z VIII Komisariatu, m.in. sprawdzają, czy zatrzymany 34-latek mógł być sprawcą kilku podobnych czynów, które miały miejsce w ostatnim czasie na terenie Łodzi. Za zniszczenie mienia grozi kara pozbawienia wolności do lat pięciu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts