Zaatakował młodą parę podczas ślubu. Napastnik usłyszał zarzuty

/ FLICKR.COM/Abhishek Jacob/CC BY 2.0

  

Zarzut usiłowania zabójstwa 20-letniej Nikoli K. i 25-letniego Sebastiana S. podczas ich ślubu w Rybniku (woj. śląskie) postawiła dziś prokuratura 23-latkowi, który zaatakował ich nożem podczas uroczystości. Grozi mu dożywocie.

W sobotę do Centrum Chrześcijańskiego "Winnica" w Rybniku podczas ceremonii zaślubin wtargnął mężczyzna i nożem motylkowym zadał ciosy młodej parze. Nikola i Sebastian trafili do szpitala z urazami szyi i barku, które okazały się niegroźne dla życia. Jeszcze tego samego dnia para wzięła ślub w szpitalu.

Prok. Karina Spruś z gliwickiej prokuratury okręgowej poinformowała, że napastnik złożył "chaotyczne" wyjaśnienia i nie przyznał się do zarzucanych mu czynów.

Nie potrafił wytłumaczyć swojego zachowania. Twierdzi, że nie chciał pozbawić życia tych młodych ludzi. Prokurator biorąc pod uwagę narzędzie, jakiego użył oraz ważne dla życia organy, gdzie skierował ciosy, musiał jednak uznać, że napastnik działał co najmniej z zamiarem ewentualnym – powiedziała.

W śledztwie ustalono, że 23-latek od dłuższego czasu nękał Nikolę K. Poznali się w kościele, ale nigdy nie byli parą. W ubiegłym roku dziewczyna zgłosiła się nawet na policję z prośbą o radę, ponieważ mężczyzna miał m.in. zamieszczać niepochlebne komentarze pod jej adresem w internecie. Pouczono ją, że może złożyć zawiadomienie o uporczywym nękaniu, tzw. stalkingu.

Ostatecznie nie zdecydowała się na ten krok, tym bardziej, że w ostatnim czasie mężczyzna się uspokoił – wyjaśniła prok. Spruś.

Centrum Chrześcijańskie "Winnica" prowadzi Kościół Boży w Chrystusie należący do rodziny kościołów protestanckich.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Niemcy: rekordowy przerzut heroiny

/ Drug Enforcement Agency, Unknown [Public domain]

  

Niemiecka służba celna poinformowała o wykryciu na granicy niemiecko-polskiej, we Frankfurcie nad Odrą, 670 kg heroiny. Podkreślono, że jest to największa partia tego narkotyku, jaką kiedykolwiek przechwycono w Niemczech.

Próbę przemytu udaremniono w nocy z 31 maja na 1 czerwca. Rzecznik niemieckiej służby celnej ujawnił, że heroina, którą próbowano przemycić w ciężarówce, znajdowała się w opakowaniach Turkish Delight (rodzaj słodyczy). Prawdopodobnie pochodziła z regionu Afganistanu, Iranu i Iraku i miała zostać dostarczona do Belgii.

Dziennik "Berlinet Morgenpost" pisze w wydaniu internetowym, że ciężarówka na gruzińskich numerach rejestracyjnych jechała z Kirgistanu, a kierowcą był Turek. Został zatrzymany i osadzony w areszcie śledczym.

"Berlinetr Morgenpost" zwraca uwagę, że ciężarówka, której towar był zadeklarowany jako Turkish Delight, była wcześniej kontrolowana przy wjeździe na terytorium Unii Europejskiej, na granicy między Białorusią i Litwą, ale była to tylko kontrola wyrywkowa, podczas której nie wykryto heroiny.

Dziennik pisze, że na granicy niemiecko-polskiej sytuacja wyglądała inaczej. Niemieccy celnicy czekali już na tę ciężarówkę, działając na podstawie informacji, przekazanej przez osobę, która wcześniej została zatrzymana w Holandii w związku z inną sprawą. Informację tę niezwłocznie przekazano służbom niemieckim. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl