Poseł Dominik Tarczyński stawia sprawę jasno: To, co czyni "Newsweek" jest obrzydliwe

Tomasz Lis / / Fotomag/Gazeta Polska

  

Organ polityczny, jakim jest "Newsweek" - bo to nie jest dziennikarstwo - opisuje rzeczy, które de facto dają komplement. Mateusz Morawiecki ma konta w Polsce, a nie w Szwajcarii lub innych rajach podatkowych, który przerwał swoją karierę, poświęcił swój czas, zdolności i możliwości dla Polski - mówi portalowi Niezależna.pl poseł Dominik Tarczyński z Prawa i Sprawiedliwości, komentując "aferę" opisaną przez tygodnik, którego redaktorem naczelnym jest Tomasz Lis.

Przypomnijmy, "Newsweek" napisał, że premier Mateusz Morawiecki "żongluje swoim majątkiem tak, żeby pokazać z niego tylko to, co chce". Według tygodnika "co najmniej dwa razy gdy Mateusz Morawiecki dostawał propozycję wejścia do polityki, część majątku przepisywał na żonę" - w 2013 i 2015 roku.

CZYTAJ TEŻ: Dęta „afera” tygodnika Tomasza Lisa. Minister: „Wystarczył kalkulator i odrobina czasu”

Organ polityczny, jakim jest "Newsweek" - bo to nie jest dziennikarstwo - opisuje rzeczy, które de facto dają komplement i podkreślają patriotyzm pana premiera, podkreślając, że Mateusz Morawiecki ma konta w Polsce, a nie w Szwajcarii lub innych rajach podatkowych, że jest człowiekiem sukcesu, inteligentnym i zdolnym, który przerwał swoją karierę, poświęcił swój czas, zdolności i możliwości dla Polski. Jest bohaterem. Premier Morawiecki jest bohaterem. Mógłby być miliarderem, a nie milionerem, ale oddał swoje zdolności dla Polski przez wzgląd na doświadczenia swojego ojca i rodziny, przez cierpienia, prze to, że wie, iż należy się Polsce od niego wielkie oddanie. I on to właśnie robi. A to, co czyni "Newsweek" jest obrzydliwe. Powtarzam: ten tytuł prasowy nie jest już dla mnie dziennikarstwem. To jest organ polityczny!

- skomentował sprawę dla portalu Niezależna.pl poseł Dominik Tarczyński.

Materiał opisany przez "Newsweek" był też dziś jednym z tematów podczas konferencji prasowej rzecznik rządu. Joanna Kopcińska dopytywana była przez Macieja Knapika z TVN, czy informacje przedstawione przez tygodnik są zgodne z prawdą. Odparła, czy dziennikarz jest w stanie wskazać w oświadczeniach majątkowych składanych przez Morawieckiego działania niezgodne z prawem.

Jeśli ktoś czyni zarzuty, to ja kolejny raz pytam: czy jest tu coś niezgodnego z prawem? A proszę mi powiedzieć: Jak można ukryć dom?

- odpowiedziała Kopcińska.

CZYTAJ TEŻ: Mocne słowa rzecznik rządu o ataku na rodzinę premiera. Dziennikarz TVN został „zgaszony”

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Niemcy: tyle śniegu w maju dawno nie było

/ Christian Nawroth [CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)]

  

Na najwyższym szczycie górskim Niemiec - Zugspitze w Alpach Bawarskich - po raz pierwszy od 20 lat pokrywa śnieżna ma w maju 6 metrów grubości. Wykazał to dokonany dzisiaj pomiar - poinformowała Niemiecka Służba Meteorologiczna.

Poprzednio 6 m śniegu w maju zanotowano na Zugspitze w 1999 r. Dokładnie było to 23 maja, a pokrywa śnieżna miała 6 mi 10 cm. Prognozy na najbliższe dni nie przewidują w rejonie Zugspitze kolejnych opadów śniegu.

W kwietniu padł absolutny rekord grubości pokrywy śnieżnej na tym najwyższym szczycie Niemiec - 7,80 m.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl