Północ nie chce federalizacji UE

  

Kraje Europy Północnej podjęły inicjatywę zarysowania własnej koncepcji Unii Europejskiej. Holandia, Szwecja, Dania, Finlandia, Irlandia i kraje bałtyckie zgodnie sprzeciwiają się pomysłom zacieśnienia integracji autorstwa Emmanuela Macrona. Nie podoba się im też skupienie integracji wokół strefy euro i tworzenie oddzielnego budżetu dla krajów ze wspólną walutą.

Zdaniem krajów Północy więcej decyzji w ramach UE powinno być podejmowanych na szczeblu państw narodowych. Szkoda, że jedynym krajem Morza Bałtyckiego, którego zabrakło wśród autorów tej inicjatywy, była Polska. Północ Europy, zwłaszcza wciąż mający własną walutę Duńczycy i Szwedzi, nie po raz pierwszy pokazała, że może być naszym sojusznikiem w niektórych obszarach polityki europejskiej. A kształt Unii zaproponowany przez kraje Północy jest bliski temu, co myśli o UE Polska.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl