Wszystko wydarzyło się z 4 na 5 marca w godzinach nocnych. Policjanci z Kobyłki kilka minut przed godz. 2 zostali powiadomieni, o mężczyźnie z ranami kłutymi tułowia. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że do mieszkania 31-latka i jego znajomej przyszedł 28-letni kolega. Pomiędzy mężczyznami doszło do kłótni i awantury.

Gospodarz przed swoim domem zadał znajomemu kilka ciosów nożem. Gdy zorientował się, że poszkodowany znajduje się w stanie zagrażającym życiu i zdrowiu, powiadomił o tym policjantów i pogotowie ratunkowe.

Poszkodowanemu została udzielona szybka pomoc medyczna. 28-latek trafił do szpitala na ostry dyżur.

Policjanci zatrzymali podejrzanego o ten czyn 31-latka. Mężczyzna trafił do policyjnej celi. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie 0,8 promila alkoholu.

Marcin Cz. już usłyszał w prokuraturze zarzut usiłowania zabójstwa młodszego mężczyzny. Sąd przychylił się też do wniosku prokuratora i policjantów stosując wobec podejrzanego najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Teraz może mu grozić kara nawet dożywotniego pobawienia wolności.

Stan poszkodowanego jest nadal poważny. Mężczyzna przebywa pod opieką lekarzy w szpitalu.