Polska jest coraz bliżej absolutnej suwerenności gazowej! Ta zapowiedź zdenerwuje Putina

Krzysztof Tchórzewski / twitter.com/MinEnergii

  

Budowa gazociągu GIPL łączącego Polskę i Litwę ma się rozpocząć w 2019 roku – poinformował dziś goszczący w Wilnie polski minister energii Krzysztof Tchórzewski.

Dobiegają końca prace przygotowawcze i w przyszłym roku mogą się rozpocząć prace budowlane

- powiedział minister Krzysztof Tchórzewski po spotkaniu z litewskim ministrem energetyki Żygimantasem Vaicziunasem.

Ceremonia podpisania porozumienia między @MinEnergii RP a Ministerstwem Energetyki Republiki Litewskiej o wzmocnionej strategicznej współpracy w dziedzinie energetyki w #Wilno. pic.twitter.com/5aFY1IJVp7

— Kancelaria Premiera (@PremierRP) 9 marca 2018

Tchórzewsk,i informując, że „prace inwestycyjne są realizowane zgodnie z planem”, zaznaczył, że „ta inwestycja zapewni państwom bałtyckim pełne bezpieczeństwo energetyczne”.

Polski minister wskazał też, że zgodnie z planem realizowany jest projekt gazowego połączenia Baltic Pipe pomiędzy Polską a Danią.

Polska jest coraz bliżej absolutnej suwerenności gazowej i będziemy mogli podzielić się z Litwą swym doświadczeniem w tej dziedzinie, i nie tylko w tej

- powiedział Tchórzewski.

Min. Krzysztof #Tchórzewski podczas spotkania z ministrem energetyki Litwy Žygimantasem Vaičiunasem: Bezpieczeństwo energetyczne możemy zapewnić dzięki współpracy. Będąc w grupie możemy osiągnąć lepsze efekty.@PremierRP pic.twitter.com/1EhjNqGlnx

— Ministerstwo Energii (@MinEnergii) 9 marca 2018

W trakcie wizyty polskiej delegacji na Litwie zostało podpisane memorandum o porozumieniu między Ministerstwem Energii RP i Ministerstwem Energetyki Litwy o wzmocnionej strategicznej współpracy w dziedzinie energetyki. Stanowi ono potwierdzenie intensywnie prowadzonego dialogu między obydwoma krajami, którego wyrazem są m.in. odbywające się cyklicznie spotkania grupy roboczej ds. współpracy energetycznej na szczeblu wiceministrów ds. energii.

Liczymy, że po przedstawieniu wyników prowadzonych obecnie analiz stanów dynamicznych i stabilności częstotliwościowej, decyzja polityczna w sprawie integracji systemów elektroenergetycznych Polski, Litwy, Łotwy i Estonii będzie mogła zapaść na planowanym w czerwcu w Warszawie spotkaniu premierów z udziałem przewodniczącego Komisji Europejskiej

– potwierdził minister Tchórzewski.

Ministrowie energii obydwu państw dyskutowali także o współpracy polskich i litewskich firm w dziedzinie energetyki, kwestiach związanych z budową gazociągu Polska-Litwa oraz możliwości związanych z sektorem wydobywczym ropy naftowej na szelfie Morza Bałtyckiego i węglowodorów na Litwie.  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP, me.gov.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Zostawił telefon na miejscu włamania

Zdjęcie ilustracyjne / pxhere.com/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

  

11.08.19r., mieszkańcy Podwilka po powrocie do domu, zauważyli że ich samochód, stojący na posesji jest otwarty a obok leży pokrywa studzienki kanalizacyjnej. Drzwi pojazdu były podparte kamieniem wyrwanym ze schodów, a na dachu pojazdu leżał wyłączony telefon komórkowy.

Po podwórku biegał pies, który przed wyjazdem został zamknięty w domu. Okazało się, że drzwi do budynku zostały wyłamane łomem, który został zabrany z budynku gospodarczego i leżał obok wejścia. Sprawca nie zdążył nic ukraść i prawdopodobnie został spłoszony przez mieszkańców. Zaniepokojeni właściciele o całym zdarzeniu powiadomili policję. Po przyjeździe policjanci wykonali wszelkie niezbędne czynności i zabezpieczyli ślady oraz znaleziony telefon komórkowy, który jak się później okazało należał do 31-letniego mieszkańca Podwilka.

Następnego dnia rano mężczyzna został zatrzymany. Miał 2 promile alkoholu w organizmie. 31-latek nie potrafił racjonalnie wytłumaczyć swojego zachowania. Usłyszał zarzuty i odpowie teraz za zniszczenie mienia i włamanie, za co grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl