Organizowany przez kluby „Gazety Polskiej” już po raz szósty Wielki Wyjazd na Węgry na początku marca został objęty honorowym patronatem premiera Mateusza Morawieckiego. Teraz do grona wspierającego inicjatywę dołączyła Poczta Polska. Prezentujemy Państwu projekt pocztówki, która została wydana specjalnie na tę okazję.

Główne uroczystości związane z obchodami Święta Narodowego Węgier upamiętniającego bohaterów rewolucji węgierskiej z 1848 r., którzy zginęli w walkach o wolność, rozpoczną się 15 marca o godz. 11 pod pomnikiem Bema. Tam okolicznościowe przemówienia wygłoszą m.in. ambasador RP prof. Jerzy Snopek, prezes CÖF László Csizmadia oraz redaktor naczelny „GP” i „GPC” Tomasz Sakiewicz. Po złożeniu wieńców zebrani przejdą w marszu pokoju przed parlament, gdzie o godz. 14 przemówienie wygłosi premier Węgier Viktor Orbán.

Pociąg do Budapesztu wyruszy z Warszawy Centralnej 13 marca o godz. 13:50, zatrzyma się na dworcu Kraków Główny o godz. 19:30, a na miejsce dotrze 14 marca o godz. 6:40. Powrót z dworca Budapeszt-Keleti nastąpi 15 marca o godz. 18:20 – pociąg zatrzyma się w Krakowie o godz. 5:40, a do Warszawy dotrze o godz. 11.

Szczegóły dotyczące wyjazdu, dokładny program i plan dnia.

Partnerem Wielkiego Wyjazdu na Węgry Klubów Gazety Polskiej jest Kapsch Telematic Services – operator państwowego systemu poboru opłat drogowych viaTOLL