Pocztówka z Węgier

/ GP

  

VI Wielki Wyjazd na Węgry zbliża się wielkimi krokami – pociąg do Budapesztu wyruszy z Warszawy już 13 marca. Do grona wspierających inicjatywę klubów „Gazety Polskiej” dołączyła Poczta Polska, która zaprojektowała z tej okazji specjalną pocztówkę.

Organizowany przez kluby „Gazety Polskiej” już po raz szósty Wielki Wyjazd na Węgry na początku marca został objęty honorowym patronatem premiera Mateusza Morawieckiego. Teraz do grona wspierającego inicjatywę dołączyła Poczta Polska. Prezentujemy Państwu projekt pocztówki, która została wydana specjalnie na tę okazję.

Główne uroczystości związane z obchodami Święta Narodowego Węgier upamiętniającego bohaterów rewolucji węgierskiej z 1848 r., którzy zginęli w walkach o wolność, rozpoczną się 15 marca o godz. 11 pod pomnikiem Bema. Tam okolicznościowe przemówienia wygłoszą m.in. ambasador RP prof. Jerzy Snopek, prezes CÖF László Csizmadia oraz redaktor naczelny „GP” i „GPC” Tomasz Sakiewicz. Po złożeniu wieńców zebrani przejdą w marszu pokoju przed parlament, gdzie o godz. 14 przemówienie wygłosi premier Węgier Viktor Orbán.

Pociąg do Budapesztu wyruszy z Warszawy Centralnej 13 marca o godz. 13:50, zatrzyma się na dworcu Kraków Główny o godz. 19:30, a na miejsce dotrze 14 marca o godz. 6:40. Powrót z dworca Budapeszt-Keleti nastąpi 15 marca o godz. 18:20 – pociąg zatrzyma się w Krakowie o godz. 5:40, a do Warszawy dotrze o godz. 11.

Szczegóły dotyczące wyjazdu, dokładny program i plan dnia.

Partnerem Wielkiego Wyjazdu na Węgry Klubów Gazety Polskiej jest Kapsch Telematic Services – operator państwowego systemu poboru opłat drogowych viaTOLL

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nowe surowe sankcje dla Iranu

zdjęcie ilustracyjne / Blondinrikard Fröberg CC BY 2.0

  

Prezydent USA Donald Trump ogłosił dziś, że jego kraj wprowadza nowy pakiet „surowych” sankcji przeciw Iranowi, które obejmą m.in. najwyższego duchowo-politycznego przywódcę tego kraju ajatollaha Alego Chameneia. To odpowiedź na zestrzelenie przez Teheran drona USA.

Nowe restrykcje zostają nałożone również na współpracowników Chameneia.

Trump ostrzegł, że sankcje przeciwko Iranowi mogą obowiązywać „latami”.

Amerykański resort finansów (skarbu) poinformował w poniedziałek o nałożeniu przez USA sankcji na ośmiu dowódców irańskiego Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej. Szef resortu Steven Mnuchin dodał, że nowy pakiet restrykcji zablokuje irańskie aktywa na kolejne miliardy USD.

Mnuchin wyjaśnił, że choć pakiet tych restrykcji był przygotowywany przez Stany Zjednoczone jeszcze przed zestrzeleniem w czwartek przez Iran amerykańskiego drona i tak jest on odpowiedzą na to zdarzenie, jak i na poprzednie działania Iranu w Zatoce Perskiej.

Jednocześnie Mnuchin ogłosił, że kolejnymi sankcjami jeszcze w tym tygodniu zostanie objęty irański minister spraw zagranicznych Mohammad Dżawad Zarif.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl