Trwa budowa pomnika Ofiar Tragedii Smoleńskiej. Zobacz zdjęcia!

Na pl. Józefa Piłsudskiego w Warszawie trwa budowa pomnika upamiętniającego wszystkie 96 ofiar katastrofy smoleńskiej. Wczoraj na miejscu pojawił się wicepremier i minister kultury prof. Piotr Gliński. "Wielkie podziękowania dla projektantów i wykonawców pomnika Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 roku, którzy, pomimo wielu trudności i rzucanych pod nogi kłód, realizują misję upamiętnienia tej największej po II WŚ tragedii narodu polskiego" - napisał na Twitterze Gliński.

twitter.com, Piotr Gliński

Pomnik upamiętniający ofiary tragedii smoleńskiej ma zostać odsłonięty 10 kwietnia 2018 r. Od kilku tygodni na miejscu pracuje już ekipa budująca monument, który zaprojektował znany artysta Jerzy Kalina. Wczoraj wykonawców odwiedził wicepremier Piotr Gliński

Pomnik ten ma kształt trójkąta, przypominającego trap (schody) do samolotu, na którym znalazły się nazwiska ofiar katastrofy.

Jego podstawa ma być podświetlona; na pomniku znalazł się napis: "Pamięci Ofiar Katastrofy Lotniczej Pod Smoleńskiem 10.IV.2010".

Jak poinformowano, w konkursie dotyczącym budowy pomnika Ofiar Tragedii Smoleńskiej, pierwsze miejsce zajął projekt autorstwa Jerzego Kaliny z Komorowa. Monument ten ma kształt trójkąta, przypominającego statecznik samolotu, na którym znalazły się nazwiska ofiar katastrofy. Jego podstawa ma być podświetlona; na pomniku znalazł się napis: "Pamięci Ofiar Katastrofy Lotniczej Pod Smoleńskiem 10.IV.2010".

 Źródło: niezalezna.pl PAP

 

#Katastrofa smoleńska #Jerzy Kalina #pomnik smoleński #Piotr Gliński #wicepremier #10 kwietnia 2010 #10 kwietnia 2018

Jacek Liziniewicz
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo