Wojna w służbach

  

Przeprowadzenie zapowiadanej od dawna reformy służb specjalnych wciąż jest odwlekane. To nie przypadek. Jednym z głównych powodów takiej sytuacji są działania niezadowolonych z planowanych zmian byłych funkcjonariuszy służb zarówno tych PRL-owskich, jak i tych powstałych już w III RP. Część z nich za wszelką cenę – poprzez prowokacje, manipulacje i rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji – stara się torpedować działania Mariusza Kamińskiego, ministra koordynatora ds. służb specjalnych.

Wśród nich jest silna grupa z Agencji Wywiadu (mająca korzenie jeszcze w Departamencie I MSW), która obawia się utraty wpływów m.in. w biznesie i niektórych mediach. Przeciwnicy reform Kamińskiego obawiają się również, że usunięcie przez niego parasola ochronnego nad dotychczas świętymi krowami doprowadzi do ujawnienia wielu poważnych skandali i nadużyć.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts