Polski Związek Piłki Siatkowej wybrał belgijskiego trenera Vitala Heynena na stanowisko szkoleniowca polskiej kadry narodowej. Trener Heynen po raz drugi gości w Polsce w nowej roli. Tym razem do naszego kraju przyjechał na trzy dni. Pierwszego dnia spotkał się w Warszawie z działaczami PZPS, następnie w Spale konsultował się z lekarzem polskiej kadry Janem Sokalem, wziął udział w sesji zdjęciowej, a także poprowadził trening uczniów miejscowej Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Ostatnim punktem programu jest wizyta na meczu Jastrzębski Węgiel - Czarni Radom.

Heynen był pod wrażeniem obiektów sportowych w Spale.

Byłem tutaj już raz z reprezentacją Niemiec, jednak nasza wizyta ograniczyła się do poznania sali w której zagraliśmy sparingi z Polakami. Nie spodziewałem się, że jest to tak rozbudowany i bogato wyposażony kompleks. Wielkie wrażenie zrobiła na mnie nowoczesna hala do siatkówki plażowej. Jestem zadowolony z tego co widziałem w ośrodku w Spale

- mówi w rozmowie z serwisem pzps.pl. 

Reprezentacja Polski w siatkówce treningi wznowi na początku maja. W sezonie 2018 najważniejszą imprezą będą Mistrzostwa Świata w Bułgarii i we Włoszech.