Ogłoszono nominacje do Węży, polskich antynagród filmowych

/ fot. www.facebook.com/nagrodyweze/

  

Dziś ogłoszono filmy, które mogą zostać "nagrodzone" polskimi antynagrodami Wężami. O miano najsłabszego polskiego obrazu "powalczą" m.in. "PolandJa" Cypriana T. Olenckiego oraz "Botoks" Patryka Vegi.

Oprócz "Botoksu" i filmu "PolandJa" do Węży nominowane zostały filmy:  „Na układy nie ma rady”, „Szatan kazał tańczyć” i „Zerwany kłos”. "Laureatów" poznamy na początku kwietnia. Nagrody Węże przyznawane są w 13 kategoriach, a są to m.in.: najgorszy aktor, aktorka, duet, występ poniżej talentu. Akademia docenia także reżyserów i scenarzystów, chybione filmy o ważnej tematyce, żenujące sceny w polskim kinie i takie efekty „specjalne”, złe plakaty oraz teledyski. Nominacje przyznawane są filmom, które w poprzednim roku kalendarzowym miały swoją oficjalną premierę kinową i były wyświetlane na otwartych biletowanych seansach. O wyborze nominowanych decydują członkowie Popkulturowej Akademii Wszystkiego, którą tworzą ludzie działający zawodowo w obszarze szeroko pojmowanej kultury.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, www.facebook.com/nagrodyweze/

Tagi

Wczytuję komentarze...

"Jest szanowanym i lubianym europosłem". Prof. Krasnodębski kandydatem na ważne stanowisko

prof. Zdzisław Krasnodębski / Maciej Luczniewski/Gazeta Polska

  

Kandydatem frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów na wiceszefa Parlamentu Europejskiego będzie prawdopodobnie europoseł prof. Zdzisław Krasnodębski (PiS); ostateczna decyzja powinna zapaść w środę - zdradził szef delegacji PiS w europarlamencie, prof. Ryszard Legutko. Profesor Legutko jest z kolei kandydatem na szefa grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów (EKR).

W środę mamy spotkanie w tej sprawie. Jest on bardzo mocnym kandydatem. Musi zostać jeszcze zatwierdzony przez grupę 

- mówił Legutko.

Jak podkreślił, Krasnodębski był wiceszefem Parlamentu Europejskiego w poprzedniej kadencji, a więc ma doświadczenie na tym stanowisku.

Jest bardzo szanowanym i lubianym europosłem przez wszystkie grupy. Obecny przewodniczący Parlamentu Europejskiego Antonio Tajani wyrażał się o nim i współpracy z nim w superlatywach. Jest jednym z najbardziej pracowitych europosłów 

- wskazał Legutko.

[polecam:https://niezalezna.pl/269779-wiceprzewodniczacy-parlamentu-europejskiego-nie-ma-watpliwosci-polska-jest-krajem-sukcesu]

Profesor Legutko jest z kolei kandydatem na szefa grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów (EKR).

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl