Terytorialsi na spotkaniach z młodzieżą. Zachęcają do wstępowania w szeregi formacji

Na spotkaniach z młodzieżą dowództwo 6. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej zachęca do wstępowania w szeregi tej formacji. Dziś wojskowi spotkali się z uczniami jednej ze szkół w Radomiu. Kolejne spotkania odbędą się m.in. w Płocku.

twitter.com/MON_GOV_PL

Przedstawiciele 6. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej oraz Wojskowej Komendy Uzupełnień w Radomiu spotkali się z młodzieżą XI LO w Radomiu. Szkoła ta prowadzi klasy mundurowe.

Ddowódca 6. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej płk Grzegorz Kaliciak podkreślił, spotykając się z uczniami zachęca ich do przystąpienia do WOT.

Wojska Obrony terytorialnej to sposób, by się sprawdzili. To możliwość zrobienia pierwszego kroku w służbie i zapoznania się z funkcjonowaniem tego rodzaju sił zbrojnych – podkreślił płk Kaliciak.

Zdaniem dowódcy 6. Brygady, spotkania z uczniami są dobrą formą promocji WOT.

Chcemy budować świadomość nie tylko przez informacje w internecie czy punkt informacyjny w WKU, ale bezpośredni kontakt z żołnierzem – stwierdził.

Dodał, że wiadomości o WOT często rozchodzą się tzw. pocztą pantoflową.

Najpierw spotkanie z żołnierzami, możliwość zadania pytania, udział w szkoleniu, wyciągnięcie dobrych wniosków, a w końcu przekazanie informacji koledze czy koleżance, niekiedy daje lepsze rezultaty niż niejedna strona internetowa czy bilbord na ulicy – zaznaczył gen. Kaliciak.

Według niego w Radomiu jest duże zainteresowanie WOT i wzrasta ono m.in. po każdym spotkaniu z młodzieżą. Do Wojskowej Komendy Uzupełnień w Radomiu zgłosiło się już ponad 800 chętnych do służby w WOT, z czego 500 już zostało zweryfikowanych.

Kolejne spotkania z uczniami odbędą się m.in. Płocku i Grójcu, czyli w miejscach, gdzie mają powstawać bataliony lekkiej piechoty.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#WOT #Wojska Obrony Terytorialnej #spotkania #Radom #Płocka #Terytorialsi

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo