Misiło pytał, czy można płacić kartą za narkotyki - były kpiny. Równie ciętą odpowiedź dostał na inne pytanie

/ Maciej Luczniewski/Gazeta Polska

  

To są kiepskie dni posła Nowoczesnej. Po kuriozalnym pytaniu o płacenie kartą za narkotyki (serio, takie padło) został wyśmiany przez internautów. Pomimo to Piotr Misiło brnął dalej. Doczekał się więc kolejnej riposty. Bartłomiej Misiewicz podliczył sumy, jakie Misiło wydał na utrzymanie biura.

Kilka dni temu Ministerstwo Obrony Narodowej wydało oświadczenie dotyczące kart płatniczych. Resort wyjaśnił, że kwoty - przedstawione w odpowiedzi na poselskie zapytanie Piotra Misiły - dotyczyły całych sił zbrojnych, a nie jedynie ministerstwa.

Różni politycy opozycji wypowiadali się w tej kwestii, ale wszystkich przebił Misiło. Podczas programu "Woronicza 17" pochwalił się, że złożył interpelację do Ministerstwa Obrony Narodowej.

Chciałbym się dowiedzieć, czy pan Misiewicz nie kupywał (tak w oryginale – przyp. red.) narkotyków w jednym z klubów nocnych płacąc kartą kredytową – wypalił poseł Nowoczesnej.

Tak absurdalna teza natychmiast został wykpiona przez internautów. Równocześnie jednak Bartłomiej Misiewicz zapowiedział, że pozwie posła Nowoczesnej.

Dziś na Twitterze pojawił się nowy wpis B. Misiewicza. I podsumował populizm Misiły.

W dwa lata MON (resort i całe SZ RP) wydał 15 mln. zł. Gdyby podzielić to wyłącznie na placówki zagraniczne to wydano na nie 75 tys. zł. rocznie. Pan Piotr Misiło tylko w 2016 r. wydał 172 tys. zł. na swoje biuro, ale raczej nie zabiegał o obecność wojsk NATO w Polsce

– podał Misiewicz.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Unia Europejska nie odpuszcza Rosji: Rozszerzenie sankcji stało się faktem!

Władimir Putin / Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

  

Ministrowie do spraw europejskich państw Unii Europejskiej poparli dziś w Brukseli propozycję rozszerzenia sankcji związanych z aneksją Krymu przez Rosję. Informację przekazał jeden z unijnych dyplomatów.

Sankcje są związane z wyborami lokalnymi, które zostały przeprowadzone przez Rosję na Krymie. Z nieoficjalnych informacji wynika, że siedem osób umieszczono na tzw. czarnej liście, co oznacza dla nich zakaz wjazdu do Unii Europejskiej i zamrożenie aktywów. Decyzja w tej sprawie wymagała zgody całej Unii Europejskiej.

We wrześniu 2019 roku Unia Europejska podjęła decyzję o przedłużeniu o kolejne sześć miesięcy sankcji wobec 170 osób i 44 podmiotów ze względu na działania podważające integralność terytorialną, suwerenność i niezależność Ukrainy. Po dzisiejszej decyzji na tej liście jest 177 osób.

[polecam:https://niezalezna.pl/301372-wicemarszalek-z-psl-za-zniesieniem-sankcji-na-rosje-powinny-byc-inne-naciski-polityczne]

Unijne źródła dyplomatyczne informowały wcześniej, że nałożenie nowych sankcji dotychczas blokował Cypr, który liczył, że w ten sposób uda mu się wymusić przygotowanie ostrzejszych sankcji Unii wobec Turcji w związku z wierceniami w poszukiwaniu gazu i ropy na wodach terytorialnych wyspy. Prace nad propozycją sankcji wobec Turcji w tej kwestii trwają. Z nieoficjalnych informacji wynika, że Cypr obawiał się, iż reakcja Unii Europejskiej na tureckie wiercenia może być niewystarczająca i chciał wymusić jej wzmocnienie.

- W poniedziałek rano Cypr wycofał zastrzeżenia do propozycji nałożenia dodatkowych sankcji w związku z aneksją Krymu przez Rosję

- powiedział unijny dyplomata.

Obecne sankcje w formie zakazu wjazdu do Unii Europejskiej oraz zamrożenia aktywów, w związku z bezprawną aneksję Krymu i celową destabilizację Ukrainy, obejmują: rosyjskich polityków i wojskowych oraz ukraińskich separatystów, odpowiedzialnych za podważanie suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy. Jest wśród nich kilka osób z bliskiego otoczenia prezydenta Rosji Władimira Putina.

Sankcje te obowiązują od marca 2014 roku. W marcu 2019 roku zostały przedłużone do 15 września 2019 roku, a we wrześniu 2019 roku do 15 marca 2020 roku.

[polecam:https://niezalezna.pl/276594-ue-przedluza-sankcje-na-rosje]

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts