24h dla Pana. Modlitewna inicjatywa krakowskich duszpasterstw akademickich

"24h dla Pana", to inicjatywa całodobowej modlitwy w nocy z piątku na sobotę, prowadzonej przez duszpasterstwa akademickie w czterech krakowskich świątyniach. Do modlitwy zachęca wiernych metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski - informuje portal Archidiecezji Krakowskiej.

pixabay.com/CC0/RCbass

"24h dla Pana" to wydarzenie powstałe z inicjatywy papieża Franciszka. W opublikowanej w 2015 roku bulli "Misericordiae vultus" papież poprosił, aby w każdej diecezji w piątek oraz w sobotę przed IV Niedzielą Wielkiego Postu organizować w diecezjach całodobowe czuwania modlitewne.

W Krakowie wyznaczono cztery kościoły, w których przez całą dobę będzie można uczestniczyć w modlitwach. Są to: bazylika franciszkanów przy ulicy Franciszkańskiej, kościół Matki Bożej Różańcowej na Piaskach Nowych, kościół Najświętszej Maryi Panny z Lourdes przy ulicy Misjonarskiej oraz kościół św. Brata Alberta przy ulicy Dywizjonu 303.

W wyznaczonych świątyniach odbywać się będą modlitewne czuwania, nabożeństwa i adoracje, prowadzone przez młodzież z duszpasterstw akademickich. Przez całą dobę istnieje w nich także możliwość spowiedzi.

Szczegółowe informacje o inicjatywie "24h dla Pana" podaje portal Internetowy Archidiecezji Krakowskiej.

Abp Jędraszewski zaprasza do udziału w tym wydarzeniu w specjalnym słowie skierowanym do diecezjan. Zwraca uwagę, że w tym roku inspiracją dla wiernych będą słowa Psalmu 130 - "Ty udzielasz przebaczenia". Przypomina także słowa papieża, który podkreśla, jak ważny dla chrześcijan jest taki święty czas powtórnej okazji do tego, by "żyć chwilą intensywnej modlitwy oraz nadać sens własnemu życiu".

- Ojciec Święty pragnie, byśmy spojrzeli nie tylko na naszą grzeszność, ale przede wszystkim na wielkość Bożej przebaczającej miłości. W tegorocznym orędziu na Wielki Post papież pisze bowiem: "Jeżeli niekiedy wydaje się, że miłość gaśnie w wielu sercach, nie jest tak w sercu Boga! On daje nam wciąż nowe okazje, abyśmy mogli znów zacząć kochać"

- zaznacza arcybiskup.

Piątkowej Eucharystii o godz 20. w kościele Najświętszej Maryi Panny z Lourdes - na rozpoczęcie akcji "24h dla Pana", będzie przewodniczył bp Damian Muskus OFM. Zwieńczeniem wydarzenia będzie sobotnia msza św. pod przewodnictwem bp. Jana Zająca - o godz 19. w bazylice ojców franciszkanów w Krakowie.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#24h dla Pana #Kraków #Archidiecezja Krakowska

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo