Coraz większe kłopoty Netanjahu. Były rzecznik będzie zeznawać przeciwko premierowi Izraela

/ Wikimedia Commons/Foreign and Commonwealth Office

  

"Były rzecznik Benjamina Netanjahu, Nir Hefec, uwikłany w sprawę korupcyjną związaną z premierem Izraela, zawarł układ ze śledczymi. Otrzymał status świadka i będzie zeznawał w postępowaniu przeciw Netanjahu" – poinformowały izraelskie media.

Hefec, który był również doradcą Netanjahu, przebywa w areszcie. Jest podejrzany o forsowanie regulacji, dzięki którym największy w Izraelu koncern telekomunikacyjny Bezeq, mógł zarabiać setki milionów dolarów. W zamian za to jego większościowy udziałowiec Szaul Elowicz gwarantował premierowi życzliwe i przyjazne komentarze dziennikarskie, zamieszczane na portalu informacyjnym Walla należącym do Bezeq. Ponadto podejrzany jest o próbę przekupienia sędziego w zamian za zamknięcie sprawy korupcyjnej przeciwko żonie Netanjahu. Ani jego prawnik, ani sam Hefec nie skomentowali na razie informacji o jego układzie z prokuraturą.

W piątek policja ponownie przesłuchała Netanjahu; było to ósme przesłuchanie w ogóle, ale pierwsze w sprawie grupy Bezeq.

Hefec jest drugą osobą, która zgodziła się zeznawać przeciw premierowi. W lutym taką decyzję podjął były dyrektor generalny w ministerstwie łączności Szlomo Filber. Zeznaje on w związku z kontaktami między Bezeq a ministerstwem łączności Izraela. Do lutego 2017 roku Netanjahu pełnił jednocześnie funkcję szefa tego resortu.

Przeciw premierowi toczy się kilka innych dochodzeń. Ostatnio policja zarekomendowała prokuraturze, by Netanjahu formalnie postawić w stan oskarżenia za korupcję, oszustwa i nadużycie zaufania. Decyzja o tym, czy oskarżyć premiera, leży teraz w gestii prokuratora generalnego Awiszaja Mandelblita, będącego bliskim sojusznikiem Netanjahu .

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wypadek kolumny policyjnych motocykli

Zdjęcie ilustracyjne / flickr.com/Piotr Drabik/CC BY-SA 2.0

  

Do wypadku w kolumnie motocykli z Centrum Szkolenia Policji w Legionowie doszło w miejscowości Krubin. Jeden z motocyklistów nie wyhamował i uderzył w jadące przed nim dwa motocykle. Te potrąciły kolejny, powodując efekt domina - poinformowała Justyna Stopińska z legionowskiej policji.

Do zdarzenia doszło w piątek w godzinach popołudniowych. Jak informuje Stopińska, w skład kolumny wchodziło 16 motocykli, którymi jechali kursanci oraz wykładowcy z Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.

Przed kolumną policyjnych motocykli jechało auto osobowe. Kiedy osobówka zasygnalizowała zamiar zmiany kierunku jazdy, motocykliści zaczęli hamować.

"Jeden z motocyklistów nie wyhamował i uderzył w jadące przed nim dwa motocykle. Te z kolei uderzyły w kolejny powodując efekt domina"

- powiedziała Stopińska.

Jeden z motocyklistów trafił do szpitala z urazem nogi.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl