Dominik Tarczyński o cyrku w wykonaniu Piotra Misiły: Powinien zaistnieć na sali sądowej

/ youtube.com/print screen

  

Poseł Nowoczesnej na antenie TVP Info pochwalił się, że wystąpił do MON o ujawnienie wyciągów z kart kredytowych należących do resortu, aby sprawdzić, czy ktoś nie kupował za ich pomocą… narkotyków. W absurdalne tezy wmieszał byłego rzecznika MON Bartłomieja Misiewicza. Do zachowania polityków Nowoczesnej odniósł się Dominik Tarczyński. – Powinni zaistnieć na sali sądowej – to jest moim zdaniem rozwiązanie, które będzie odpowiadać ich zachowaniu – powiedział nam poseł PiS.

Misiło podczas programu "Woronicza 17" pochwalił się, że złożył interpelację do Ministerstwa Obrony Narodowej.

Chciałbym się dowiedzieć, czy pan Misiewicz nie kupywał (tak w oryginale – przyp. red.) narkotyków w jednym z klubów nocnych płacąc kartą kredytową
– wypalił poseł Nowoczesnej.

„Pod wpływem jakiej substancji w jego głowie pojawiła się taka myśl?” – zastanawiał się dziś na antenie Polskiego Radia 24 poseł Kukiz’15 Paweł Grabowski.

Poseł Dominik Tarczyński w rozmowie z niezalezna.pl ocenił, że Piotr Misiło będzie osądzony przez społeczeństwo.

To jest człowiek, który jest przypadkiem w demokracji, takie przypadki się zdarzają. Oskarżanie kogokolwiek o płatność kartą za narkotyki, to jest w mojej ocenie absolutne przestępstwo znieważenia, oskarżenia o czyny przestępcze i powinien ponieść odpowiedzialność karną

– powiedział nam poseł PiS.

Jeżeli będzie głosowanie nad jego immunitetem z oskarżenia publicznego, zagłosuję za tym, aby stracił immunitet, ponieważ to jest skandal i powinien ponieść odpowiedzialność. Nie można mówić o każdym cokolwiek nam się chce

– dodał.

Piotr Misiło już wcześniej usiłował zaistnieć. Na posiedzeniu komisji... wszedł na krzesło.

CZYTAJ WIĘCEJ: Poseł Misiło... ten od krzesła, grozi politykowi, który ujawnił film: „Oby było Ci dane dożyć chwili, kiedy odpowiesz przed sądem”

Powinien zaistnieć na sali sądowej – to jest moim zdaniem rozwiązanie, które będzie odpowiadać temu zachowaniu. Są granice prób PR-owych, on tą granicę przekroczył i  jest absolutnym pośmiewiskiem. Dla mnie jest osobą, która powinna odpowiedzieć karnie natychmiast

– zaznaczył poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

W Radzie Europy debata nad praworządnością w Polsce. „Tylko i wyłącznie akcja PR-owa”

/ Aleksiej Witwicki / Gazeta Polska

  

Zgromadzenie parlamentarne Rady Europy w Strasburgu debatowało dzisiaj na temat instytucji demokratycznych w Polsce. Przedstawiono raport Komisji Weneckiej, po czym głosy zabierali eurodeputowani. - Jest to tylko i wyłącznie akcja PR-owa, ale to, że nie wstydzą się głosować razem z Rosją jest pewnym symbolem - skomentował zachowanie polityków opozycji poseł Dominik Tarczyński (PiS) w dla portalu Niezależna.pl. - Zagraniczne głosy wspierające polski rząd płynęły z Węgier i Wielkiej Brytanii - powiedział nam z kolei Bogusław Sonik (KO).

Zgromadzenie parlamentarne Rady Europy w Strasburgu debatowało dziś na temat instytucji demokratycznych w Polsce.

Podczas debaty m.in. delegaci Azadeh Rojhan Gustafsson oraz Pieter Omtzigt przedstawili swoje wnioski na temat raportu Rady Europy oceniającego reformy sądownictwa w Polsce.

Gustafsson, powołując się na ustalenia Komisji Weneckiej podsumowała, że stan reformy sądownictwa oceniają negatywnie. Z kolei sprawozdawca Omtzigt podkreślał połączenie w polskim systemie prawnym funkcji ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego, które jego zdaniem nie gwarantuje rozdziału władzy wykonawczej od ustawodawczej.

- Należy porównywać sytuację w innych krajach, a nie jedynie wytykać palcami Polskę. W moim własnym kraju nie ma Trybunału Konstytucyjnego, zachowajmy balans w naszej ocenie

- zaapelował w odpowiedzi niemiecki eurodeputowany Martin Hebner z grupy EC/DA.

Grecki deputowany Georgios Katroug Halos (UEL) mówił o kryzysie liberalnej demokracji oraz konieczności "obrony sędziów przed politycznymi naciskami". Z polskich deputowanych głos zabierali Krzysztof Śmiszek (Socjaliści) oraz Dominik Tarczyński i Iwona Arent (oboje EC/DA). 

Śmiszek stwierdził, że jest "przerażony łamaniem prawa osób indywidualnych i wpływowi ministra sprawiedliwości na system sprawiedliwości". Tarczyński zwrócił uwagę, że problemy z demokracją są we Francji, gdzie na ulicach bije się ludzi. - Zajmijcie się sobą. My, Polacy, mamy się dobrze - dodał. W podobnym tonie wypowiedziała się Iwona Arent.

- We Francji mamy do czynienia z łamaniem praw obywateli na ulicach, a policja tłumi protesty adwokatów przeciwko rządowej reformie. W Szwecji dochodzi do brutalnych gwałtów na kobietach i dziewczynkach. W tych krajach łamane są prawa człowieka. Dają się państwo manipulować wąskiej grupie politycznej, a wielkie niemieckie grupy kapitałowe manipulują informacjami na temat Polski

 – podsumowała swoją wypowiedź Arent.

Aleksandr Baszkin reprezentujący Federację Rosyjską stwierdził, że „reformy w Polsce nie idą w dobrą stronę”, a w „polskim systemie istnieje wiele równolegle działających struktur”. Baszkin wyraził zaniepokojenie również finansowaniem instytucji i organizacji funkcjonujących w Polsce. „Niezależność sędziów jest fundamentalnym elementem demokratycznego państwa” – podkreślał Baszkin.

W obronie polskiej praworządności podczas debaty stanął brytyjski eurodeputowany sir Edward Leigh z grupy EC/DA. Sir Leigh stwierdził, że raport „nie broni pluralizmu i różnorodności naszego kontynentu. Delegitymizuje konserwatyzm na rzecz idei liberalnych i konformizmu. To polityczny atak na konserwatywny rząd Polski.” Leigh dodał, że "to przez takie interwencje w wewnętrzne sprawy" Wielka Brytania zdecydowała się opuścić Unię Europejską.

Rada Europy planuje kontynuację debaty na temat polskich instytucji demokratycznych po południu, a następnie planuje przyjąć rezolucję w tej sprawie. O komentarz do dzisiejszej debaty spytaliśmy polskich parlamentarzystów.

- Mogę skomentować to jednym zdaniem - polska opozycja ramię w ramię z Rosją zagłosowała za rezolucją, która ma wytykać palcami Polskę

- powiedział poseł Dominik Tarczyński w rozmowie z naszym dziennikarzem.

- Jest to tylko i wyłącznie akcja PR-owa, ale to, że nie wstydzą się głosować razem z Rosją jest pewnym symbolem

- dodał.

Swoją ocenę dzisiejszego spotkania przedstawił nam także poseł Koalicji Obywatelskiej, Bogusław Sonik, który ocenił, że sama debata pokazała wyraźnie krytykę sytuacji w Polsce.

- 90 proc. zabierających głos skrytykowało sytuację i próby reformy wymiaru sprawiedliwości, stwierdzając, że stanowią one naruszenie trójpodziału władzy

- powiedział Bogusław Sonik, zaznaczając, że "zagraniczne głosy wspierające polski rząd płynęły z Węgier i Wielkiej Brytanii".

 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts