Szykuje się duży skandal z Putinem w roli głównej? Córka profesora ujawniła pewien proceder

Władimir Putin / fot. Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

  

- Rektor Państwowego Instytutu Górniczego w Petersburgu Władimir Litwinienko napisał Władimirowi Putinowi rozprawę doktorską z ekonomii - oświadczyła w rozmowie z Radiem Swoboda córka rektora Olga Litwinienko. Jak poinformowała Olga Litwinienko, jej ojciec, po tym jak w 1994 roku został rektorem, "zorganizował nielegalny biznes, tj. pisanie prac dyplomowych".

Prace naukowe pisała grupa składająca się z członków kadry profesorskiej uniwersytetu. Osoby kupujące prace miały zapewnioną obronę pracy. Ceny za rozprawę doktorską rozpoczynały się od 30 tys. euro.

Zdaniem Litwinienko z usługi korzystało wiele wysoko postawionych osób, w tym nieżyjący już były szef Gazpromu Rem Wiachiriew i były premier Wiktor Zubkow.

- Putinowi (ojciec) pisał pracę osobiście. Latem 1997 roku na naszą daczę przywieziono kserokopiarkę, mój ojciec wziął urlop. Putin nigdy nie pojawił się na naszej daczy, nigdy nie konsultował się z moim ojcem w sprawie dysertacji (...) Całą pracę napisał wyłącznie mój ojciec

 - powiedziała Litwinienko.

W tym czasie obecny prezydent Rosji był pracownikiem administracji ówczesnego szefa państwa Borysa Jelcyna.

Według Olgi Litwinienko jej ojciec napisał pracę dla Putina bezpłatnie jako wyraz wdzięczności "za pomoc w objęciu stanowiska rektora". Co więcej, prowadzili wspólne interesy.

W 2006 roku amerykański think tank Brookings Institution wykrył w rozprawie doktorskiej Putina plagiat. Zdaniem instytutu 16 z 20 stron głównej części pracy prezydenta skopiowano lub przepisano wnosząc niewielkie zmiany z artykułu "Strategic Planning and Policy" W. Kinga i D. Clelanda z Uniwersytetu Pittsburskiego.

Władimir Litwinienko trzykrotnie stał na czele przedwyborczego sztabu Putina. Podczas trwającej obecnie kampanii został wyznaczony na jednego z czterech współprzewodniczących komitetu. W 2017 roku zajął 122 miejsce w rankingu 200 najbogatszych biznesmenów Rosji według magazynu "Forbes".

Olga Litwinienko również w przeszłości była członkiem sztabu przedwyborczego Putina. Siedem lat temu z uwagi na konflikt z ojcem wyjechała z kraju. Obecnie mieszka w Polsce - podało Radio Swoboda. Kobieta twierdzi, że Władimir Litwinienko porwał jej córkę, którą obecnie przedstawia jako swoje dziecko. Wszelkie próby odzyskania dziecka przez Olgę kończyły się fiaskiem.

24 stycznia Litwinienko wystąpiła przed litewskim Sejmem. Walczy o to, by jej ojca i jego współpracowników objęto tzw. listą Magnitskiego. 7 marca ma przemawiać przed parlamentem Estonii.

- Krajem rządzi bandycka putinowska klika, która przybyła z Petersburga i teraz z przerzutami rozrasta się na całą Rosję, niszcząc ją, prowadząc do gospodarczego krachu. Mój ojciec, który był szefem trzech przedwyborczych sztabów oraz mężem zaufania Putina,  jest współsprawcą tego, że w Rosji na wszelkie możliwe sposoby łamane są prawa człowieka

 - twierdzi Olga Litwinienko. Jej zdaniem, Władimir Litwinienko jest "nieformalnym kasjerem" Putina, przechowując jego kapitał.

Putin obronił doktorat z ekonomii w 1997 roku. Praca jest przechowywana pod szczególną kontrolą w Rosyjskiej Bibliotece Państwowej.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

To była jedna z najważniejszych obietnic Prawa i Sprawiedliwości. "Zrobiono na tym polu bardzo dużo"

Terminal LNG im. Lecha Kaczyńskiego / fot. Igor Smirnow/Gazeta Polska

  

Zwiększenie bezpieczeństwa energetycznego Polski jest jednym z kluczowych elementów programu PiS - napisał prezes partii Jarosław Kaczyński w liście skierowanym do uczestników uroczystości podpisania umowy o dofinansowanie projektu „Rozbudowa Funkcjonalności Terminalu LNG w Świnoujściu”.

Według Jarosława Kaczyńskiego, rząd premiera Mateusza Morawieckiego konsekwentnie spełnia obietnice złożone Polakom przez obóz Zjednoczonej Prawicy.

- Dywersyfikacja dostaw jest jednym z najistotniejszych elementów w tej strategii

 - wskazał.

[polecam:https://niezalezna.pl/268866-to-bedzie-jedna-z-najwazniejszych-gazowych-inwestycji-premier-powstanie-zgodnie-z-planem]

W ocenie Jarosława Kaczyńskiego, PiS na tym polu zrobiło bardzo dużo i podejmuje w tym kierunku kolejne niezwykle ważne zadania.

Ambitny program rozbudowy gazoportu, postawienie trzeciego zbiornika LNG i drugiego nabrzeża, a także zwiększenie mocy regazyfikacyjnej oraz przeładunkowej terminalu jest właśnie jednym z nich

- przekonywał.

[polecam:https://niezalezna.pl/268861-prezydent-przypomnial-idee-sp-l-kaczynskiego-dzisiaj-te-wszystkie-plany-sa-realizowane]Jak przypomniał, w styczniu można było świętować "mały jubileusz", czyli odebranie 50. dostawy skroplonego gazu ziemnego.

- Korzystając z okazji pragnę wyrazić wdzięczność wszystkim osobom, instytucjom i podmiotom gospodarczym za podejmowane starania i za codzienną trudną i żmudną pracę

 - podkreślił Kaczyński.

Podziękował za wszystko, co - jak napisał - "wniosło i wnosi wkład do tego szlachetnego dzieła, jakim jest zwiększenie bezpieczeństwa energetycznego Rzeczpospolitej", a także za zaangażowanie na rzecz pomyślności ojczyzny.

List prezesa PiS odczytał szef MSWiA Joachim Brudziński.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl