Tak 95-letni Żołnierz Niezłomny śpiewa „Hymn Zaporczyków”! WIDEO

/ fot. YouTube

  

„Pomylił się Stalin, pomylił się kat, A z nim ta zdziczała hołota. Za Katyń, za Zamek, za Sybir, za krew, Zapłaci „Zapory” piechota!” - tak z werwą śpiewa w pełnym emocji wykonaniu marszu oddziału „Zapory” Major Marian Pawełczak, ps. „Morwa”, podkomendny mjra „Zapory”. Major został uhonorowany nagrodą Drzwi do Wolności, podczas Retrospektywy Festiwalu Niepokorni, Niezłomni Wyklęci w Lublinie. Nagranie zarejestrowało Stowarzyszenie Scena Kultury, organizator Festiwalu NNW.
 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Dyrektor opery w Szczecinie zestawił Andrzeja Dudę z Mussolinim. "#Historia powtarza się jako farsa"

/ Zdjęcie w tle: By Iker rubí - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=67092531; Twitter.com/Jacek Jekiel (@JekielJacek) [screenshot]

  

Dyrektor Opery na Zamku w Szczecinie, Jacek Jekiel, zamieścił na Twitterze bulwersujący filmik, w którym zestawił przywódcę włoskich faszystów, Benito Mussoliniego z prezydentem RP Andrzejem Dudą. "#Duda #Mussolini #Historia zawsze się powtarza jako farsa" - napisał Jekiel. "Dyrektor szczecińskiej Opery na Zamku postanowił zabłysnąć..." - skomentował to poseł PiS, Leszek Dobrzyński.

W piątek, podczas wizyty w Zwoleniu, prezydent Andrzej Duda wygłosił mocne, emocjonalne przemówienie, w którym istotnym tematem były próby torpedowania reformy wymiaru sprawiedliwości w Polsce.

- Próbują nam dzisiaj to nasze prawo do posiadania uczciwego, dobrego wymiaru sprawiedliwości, do jego naprawy, na wszystkie sposoby, odebrać. Nie pozwólmy na to, żeby inni decydowali za nas. My Polacy mamy prawo decydować o sobie samych i swoich sprawach; po to walczyliśmy o demokrację. (...) Jestem prezydentem RP. Nie będą nam tutaj w obcych językach narzucali, jaki ustrój mamy mieć w Polsce i jak mają być prowadzone polskie sprawy

- mówił prezydent.

Wypowiedź prezydenta Dudy wywołała spore poruszenie wśród środowisk opozycyjnych, jednak o krok dalej poszedł Jacek Jekiel, dyrektor Opery na Zamku w Szczecinie i - jak sam przedstawia się na Twitterze - wiceprezes Stowarzyszenia Dyrektorów Teatrów. 

Jekiel zamieścił na Twitterze filmik, w którym zestawiono prezydenta Andrzeja Dudę z przywódcą włoskich faszystów Benito Mussolinim.

"#Duda #Mussolini #Historia zawsze się powtarza jako farsa.Nie dajcie się zwieść tej retoryce" - napisał dyrektor szczecińskiej opery.

Bulwersujący wpis Jekiela skomentował na Twitterze poseł PiS, Leszek Dobrzyński.

- Na sesji sejmiku województwa zachodniopomorskiego, w przypadku braku przeprosin i jednoznacznego sprostowania,  zażądam odwołania dyrektora Opery na Zamku - w związku ze znieważeniem Prezydenta RP Andrzeja Dudy - napisała przewodnicząca klubu radnych PiS w zachodniopomorskim sejmiku, Małgorzata Jacyna-Witt.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Twitter, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts