Antykomunizm jako walka duchowa

  

Żołnierze Wyklęci, warto o tym pamiętać, walczyli nie tylko o Polskę, lecz także o cywilizację i o Boga. To była walka duchowa, walka z systemem, który – jak przypominał Kościół – był wrogi Bogu, człowiekowi, rodzinie i wolności.

Tak go opisał papież Pius XI w encyklice „Divini Redemptoris”: „Po raz pierwszy bowiem w dziejach ludzkości jesteśmy świadkami starannie i planowo przygotowanego buntu przeciw »wszystkiemu, co zowią Bogiem«. Bo komunizm jest z natury swej antyreligijny i uważa religię za »opium dla ludu«, ponieważ jej zasady głoszące życie pozagrobowe odciągają proletariat od budowania na ziemi przyszłego raju sowieckiego. Nie można jednak bezkarnie gardzić prawem naturalnym ani Bogiem – jego Twórcą”. Ten dokument trzeba i warto czytać, bo on jasno pokazuje, dlaczego zbrodnie komunizmu nie są przypadkowym błędem doboru środków, ale wynikają z jego natury. Walka z systemami, które chcą wyrzucić Boga z kultury, obalić prawo naturalne, wcale się nie skończyła. Nadal potrzebujemy wojowników, którzy nie obawiają się walczyć z nowymi głowami komunistycznej, anty-Bożej hydry. Pamiętajmy o Żołnierzach Wyklętych, módlmy się za nich i walczmy w naszej wojnie.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl