Włoskie "małe Ateny" uczczą twórczość polskiego rzeźbiarza

Rzeźba Igora Mitoraja w Walencji / fot.Wikipedia/creativecommons.org/licenses/by-sa/2.5/

  

W czerwcu 2020 roku w Pietrasanta w Toskanii zostanie otwarte muzeum Igora Mitoraja - taką informację przekazały w piątek PAP władze włoskiego miasteczka, w którym mieszkał i pracował polski artysta, zmarły w 2014 r. To będzie jego pierwsze na świecie muzeum.

Prace nad utworzeniem muzeum w wyznaczonym już obiekcie, wymagającym dostosowania do potrzeb takiej placówki, trwają - wyjaśnili przedstawiciele urzędu miejskiego w Pietrasanta. W rozmowie z PAP podkreślono, że sfinalizowano przekazanie 27 dzieł Igora Mitoraja, które zostaną tam wystawione. 

Ministerstwo kultury Włoch ogłosiło w 2016 roku, że wyasygnuje na muzeum 2 miliony euro. Wcześniej informowano, że autorem projektu muzeum, które będzie miało bardzo nowoczesną, futurystyczną formę, jest znany włoski architekt Enzo Eusebi. 

W miejscowości Pietrasanta, nazywanej "małymi Atenami", gdyż słynie jako ośrodek obróbki marmuru i brązu, wystawiano wcześniej na ulicach rzeźby bardzo cenionego we Włoszech artysty.

CZYTAJ WIĘCEJ: Włosi postawią polskiemu rzeźbiarzowi muzeum  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nie dość, że śpiewał hymn, patrząc w tekst na smartfonie, to jeszcze znalazł... wersję z błędem

Cezary Tomczyk / Youtube.com/Sejm RP [screenshot]

  

Wczorajsze wykonanie hymnu narodowego przez Cezarego Tomczyka na sejmowej mównicy wywołało już wiele komentarzy. Sporo osób zauważało, że przy kolejnych zwrotkach pomocny był posłowi PO smartfon, ale okazuje się, że popełnił on również częsty błąd. - Nawet gdy ściąga tekst z telefonu, to z błędem.Nie "póki", a "kiedy my żyjemy"" - napisała na Twitterze posłanka Joanna Lichocka i przypomniała ubiegłoroczną akcję #KIEDYmyżyjemy.

O wczorajszym śpiewie hymnu w sejmowych ławach, który z okazji wyboru marszałka Senatu zaintonował z mównicy poseł PO, powiedziano już sporo. Nie zabrakło komentarzy, że przy kolejnych zwrotkach parlamentarzysta zerkał na otwarty na smartfonie tekst. 

-  To było żenujące, to było wykorzystanie hymnu do sytuacji, w której chcieli pokazać radość z tego, że ich człowiek został marszałkiem Senatu. Za każdym razem, gdy rozpoczynała się kolejna zwrotka, pan poseł patrzył, czy dobrą zwrotkę śpiewa

- mówił dzisiaj w programie "#Jedziemy" poseł PiS, Paweł Szefernaker.

[polecam:https://niezalezna.pl/297023-tomczyk-spiewal-hymn-sprawdzajac-na-komorce-slowa-szefernaker-niepowazne-i-zenujace]

Okazuje się, że poseł Tomczyk popełnił także - abstrahując od linii melodycznej - pewien popularny błąd. Pisze o tym na Twitterze posłanka Joanna Lichocka.

Sprawdzamy:

W akcję #KIEDYmyżyjemy zaangażowali się w ubiegłym roku nie tylko kibice, ale również osoby ze świata kultury, sportu, mediów czy polityki.

[polecam:https://niezalezna.pl/243988-kolejna-patriotyczna-oprawa-kibicow-legii-zobaczcie-te-lekcje-spiewania-hymnu]

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Twitter, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl