Tydzień ogniowy lubuskich artylerzystów

/ mat. 5. PA / http://5pa.wp.mil.pl/pl/1_1209.html

  

Od 26 lutego żołnierze 5. Pułku Artylerii szkolą się na drawskim poligonie. Za nimi pierwsze zajęcia i treningi. Pomimo silnego mrozu, który nie ułatwia działania, wszyscy szkolą się z dużym zaangażowaniem.

W pierwszym tygodniu szkolenia poligonowego pododdziałów 5. Pułku Artylerii żołnierze 2. dywizjonu artylerii samobieżnej oraz 3 i 4. dywizjonu artylerii rakietowej doskonalili swoje artyleryjskie umiejętności. Zgodnie z przyjętymi planami szkolenia, dowódcy pododdziałów przeprowadzili treningi kierowania ogniem. Z kolei we wtorek pododdziały rozwinęły się w wyznaczonych rejonach stanowisk ogniowych. Jednym z ważniejszych elementów, który ćwiczący dowódcy musieli uwzględnić podczas zajęć, było wkomponowanie w etatowe składy żołnierzy NSR oraz rezerwistów, wcielonych jeszcze w garnizonie - podaje oficjalny portal lubuskiego pułku. 

Jako pierwszy. we wtorek, swoje strzelania wykonał 3. dywizjon artylerii rakietowej. 2. dywizjon swoją część ogniową przeprowadził 28 lutego, zaś 4. dywizjon - wczoraj. 

Swoje zajęcia prowadzili także dowódcy pozostałych pododdziałów, uczestniczących w poligonie. Żołnierze dywizjonu dowodzenia przez cały tydzień wykonywali swoją mało efektowną, ale jak bardzo potrzebną pracę zabezpieczenia stanowiska dowodzenia pułku. Logistyka nieprzerwanie zabezpieczała pododdziały w niezbędne środki materiałowo techniczne oraz żywność. Kompania inżynieryjna działała na rzecz trenujących artylerzystów - czytamy na portalu. 

Przed żołnierzami 5. PA  dwa dni mniej intensywnego szkolenia. Na sobotę zaplanowana jest obsługa sprzętu, który także musi znosić mroźne warunki pogodowe, a niedziela będzie dla wszystkich dniem wolnym od zajęć. Czas odpoczynku będzie jednak krótki. Już od poniedziałku pododdziały wejdą w trening kierowania ogniem dowódcy pułku - podaje portal 5. Lubuskiego Pułku Artylerii. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: 5. PA.
Tagi

Wczytuję komentarze...

Prezydent pogratulował Tuskowi

/ Адміністрація Президента України [CC BY 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/4.0)]

  

Prezydent Andrzej Duda pogratulował Donaldowi Tuskowi w związku jego wyborem na funkcję przewodniczącego Europejskiej Partii Ludowej, życząc mu "powodzenia i wielu osobistych sukcesów".

"Gratulacje dla Donalda Tuska w związku z wyborem na funkcję Przewodniczącego EPL. Życzę powodzenia i wielu osobistych sukcesów" - napisał na swoim koncie na Twitterze Duda.

Politycy PiS podkreślali wcześniej, że wybór Tuska nie przysłuży się Polsce, a będzie na pewno jego osobistym sukcesem.

Były premier Polski i lider Platformy Obywatelskiej, obecny przewodniczący Rady Europejskiej został wybrany na szefa EPL na kongresie tego ugrupowania w środę w Zagrzebiu.

Jego kadencja potrwa trzy lata.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl