Macierewicz o sprawie gen. Kraszewskiego: Fakty są bezsporne. Była decyzja merytoryczna i ta na szczeblu politycznym

Antoni Macierewicz / Filip Blazejowski/Gazeta Polska

  

Wczoraj zakończyło się postępowanie odwoławcze dotyczące decyzji o cofnięciu poświadczenia bezpieczeństwa osobowego gen. Kraszewskiemu. Minister koordynator służb specjalnych uchylił decyzję Szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego. – Moja wiedza na ten temat pozwala mi ocenić, że z jednej strony była decyzja merytoryczna – ta podjęta przez SKW, a z drugiej strony jest decyzja na szczeblu politycznym, która kieruje się innymi regułami – powiedział pytany o tę kwestię Antoni Macierewicz.

Minister koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński, działając z upoważnienia premiera, uchylił decyzję Szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego o cofnięciu poświadczenia bezpieczeństwa gen. Jarosławowi Kraszewskiemu - poinformował rzecznik prasowy ministra Stanisław Żaryn.

Antoni Macierewicz został zapytany o odmienne zdanie SKW i ministra koordynatora służb specjalnych.

Proszę mnie nie namawiać, bym wchodził w czyjąś skórę... Moja wiedza na ten temat pozwala mi ocenić, że z jednej strony była decyzja merytoryczna – ta podjęta przez SKW, a z drugiej strony jest decyzja na szczeblu politycznym, która kieruje się innymi regułami

– powiedział portalowi telewizjarepublika.pl szef komisji ds. ponownego zbadania katastrofy w Smoleńsku.

Macierewicz zaznaczył, że „fakty są bezsporne”.

Mam więc pełne zaufanie w tej sprawie do Ministra Piotra Bączka i Służby Kontrwywiadu Wojskowego

– dodał poseł PiS zaznaczając, że procedura przyznawania i odbierania poświadczenia bezpieczeństwa jest całkowicie jasna.

SKW dopełniła wszystkich swoich obowiązków. Tak więc, to nie jest problem przepisów. To zupełnie inny problem

– powiedział.

Polityka zapytano o medialność tematu cofnięcia poświadczenia bezpieczeństwa gen. Kraszewskiemu.

Sytuacja w mediach rzeczywiście jest szczególna. Z jednej strony są ludzie, którzy mówią nieprawdę i mają pewność, że nie poniosą za to żadnej odpowiedzialności. Z drugiej - są ludzie, którzy szanują tajemnice państwową i w związku z tym nie mogą ujawniać faktografii, która była źródłem takiej a nie innej decyzji. Przecież wielokrotnie słyszeliśmy, że SKW podjęła taką decyzję, bo ktoś komuś dał w prezencie butelkę wódki, albo, że ktoś jeździł motocyklem. To socjotechnika, którą pamiętam jeszcze z czasów, gdy dezawuowano moje działania w związku z lustracją w 1992 roku czy później, gdy publikowałem raport ws. WSI. Wtedy media były pełne kłamstw, fantazjowano i bagatelizowano rzeczywistość także w kwestiach zasadniczych dla bezpieczeństwa państwa. Bo ludzie, którzy to robili wiedzieli, że są bezkarni, a ci, których oskarżano - mają zamknięte usta. Po trzydziestu blisko latach okazało się, że tzw. lista Macierewicza była całkowicie prawdziwa włącznie z nazwiskami budzącymi wówczas najżywsze emocje i oskarżenia wobec mnie, n.p. Lecha Wałęsy. Oczywiście, nikt nie raczył mnie przeprosić za trzydzieści lat wylewania na mnie i moją rodzinę pomyj. I co ważniejsze - straty dla Państwa i Polaków ukrywania przez lata prawdy są już nie do odrobienia...

– mówił Antoni Macierewicz.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, telewizjarepublika.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Strzelanina w Niemczech - sprawca zatrzymany. Motywem miały być "sprawy uczuciowe"

zdjęcie ilustracyjne, / pixabay.com/fsHH

  

W miejscowości Rot am See na północnym wschodzie niemieckiej Badenii-Wirtembergii doszło do strzelaniny, w której raniono wiele osób i są tam prawdopodobnie również ofiary śmiertelne - poinformowała na Twitterze policja. Media informują o sześciu zabitych.

Według policji, wstępne ustalenia wskazują, że motywem działania sprawcy były sprawy uczuciowe. Mężczyzna został ujęty.

BĘDZIEMY KONTYNUOWAĆ TEMAT.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts