IV Zjazd Srodowisk Patriotycznych Europy Zachodniej - Concordia 2018

/ niezalezna.pl

  

W dniach 4-6 maja 2018 roku w Ośrodku Polskiej Misji Katolickiej w Niemczech - “Concordia” - w miejscowości Herdorf-Dermbach odbędzie się IV Zjazdu Środowisk Patriotycznych Europy Zachodniej.

Na zjazd zaproszeni zostali m.in.: prof. Mieczysław Ryba, poseł na Sejm RP Paweł Lisiecki z PiS, red. Anna Kołakowska, red. Stanisław Michalkiewicz, red. Tomasz Sakiewicz, red. Piotr Szubarczyk, dr Andrzej Drogoń, Łukasz Kobiela i przedstawiciele Instytutu im. Ks. Piotra Skargi w osobach Krzysztofa Staniosa i Przemysława Kołtuna z Krakowa,
oraz najwybitniejsi artyści pieśni patriotycznej: Paweł Piekarczyk i Leszek Czajkowski, Andrzej Kołakowski i Dariusz Grzybkowski, którzy zaprezentują swą twórczość patriotyczną podczas II Festiwalu Pieśni Prawdziwej – Concordia 2018.

Rok 2018 to 100 rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę oraz 250 rocznica Konfederacji Barskiej, pierwszego powstania w obronie wiary i wolności !

Uczcimy te ważne wydarzenia odsłaniając w sobotę 6 maja 2018 tablicę pamiątkową, oddając hołd Opatrzności Bożej i naszym Przodkom.
 
Nie zabraknie również wspólnego śpiewu pieśni patriotycznych przy ognisku, które tradycyjnie odbędzie się w sobotę w godzinach wieczornych.
 
Dokładny program zjazdu ogłoszony będzie w pierwszych dniach kwietnia 2018.
 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Koronawirus we Włoszech. Nie żyje 17 osób

/ zdjęcie ilustracyjne / RGY23 CC0

  

Trzy następne osoby zarażone koronawirusem zmarły we Włoszech - podał dziś rządowy komisarz ds. kryzysu Angelo Borrelli. Bilans ofiar śmiertelnych wzrósł do 17. W całym kraju zarażonych jest obecnie 650 osób.

Trzy następne osoby zmarły w Lombardii; wszystkie miały około 80 lat - wyjaśnił Borrelli na konferencji prasowej.

W Polsce nie ma potwierdzonego przypadku wystąpienia koronawirusa. Osoby, u których wystąpiło podejrzenie wirusa, są diagnozowane w trybie pilnym. Stube podał, że według Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny zarejestrowano w naszym kraju 267 pobranych próbek i wszystkie wyniki były ujemne.

Choroba zakaźna COVID-19, wywołana przez koronawirusa SARS-CoV-2, wybuchła w grudniu w mieście Wuhan w środkowych Chinach. Na świecie potwierdzono ponad 82 tys. przypadków zarażeń koronawirusem, który rozprzestrzenił się na blisko 50 krajów.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts