Pryzmat historii najnowszej

  

W Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych najbardziej jaskrawo widać, że PRL zbudowano na zbrodni i kłamstwie. Skutki mordu założycielskiego, dokonanego na polskich bohaterach, i jego następstwa, łącznie z próbą zakłamania oraz przemilczenia tej komunistycznej hańby, obecne są do dziś. Kolejne resortowe pokolenia próbują oskarżać tamtych heroicznych żołnierzy o faszyzm, antysemityzm i pospolity bandytyzm. Co gorsza – wtóruje im część totalnej opozycji, dla której walka o władzę staje się usprawiedliwieniem każdego antypolskiego łajdactwa.

Skala zakłamania przekroczyła już punkt krytyczny: „polskie obozy śmierci” i „wrodzony polski antysemityzm” są kroplą przepełniającą czarę goryczy. Nasza narodowa świadomość się przebudziła. I od tego procesu odkrywania prawdy nie ma już odwrotu, towarzysze.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts