Szef MON: Dajemy świadectwo, że bohaterów podziemia antykomunistycznego nie dało się wymazać z naszej pamięci

Udostępnij

Oddajemy cześć i honor Żołnierzom Niezłomnym, którzy przez lata byli wymazywani z polskiej historii – podkreśla szef MON Mariusz Błaszczak. Minister obrony narodowej zwraca uwagę, że żołnierze Wojska Polskiego, jako kontynuatorzy dokonań Żołnierzy Wyklętych, pamiętają o nich w sposób wyjątkowy. Żołnierze Wyklęci są patronami brygad Wojsk Obrony Terytorialnej.

Według ministra Błaszczaka, to własnie dzięki temu, takie nazwiska jak mjr Hieronim Dekutowski ps. Zapora, płk Łukasz Ciepliński ps. Pług, czy płk Władysław Liniarski ps. Mścisław nie zostaną zapomniane.

Jak zaznacza szef MON, dziś żyjemy w wolnej i suwerennej Polsce, z dumą wspominamy wszystkich tych, którzy dzięki hartowi ducha, niezłomnej woli i przekonaniu, że tak trzeba, bili się o wolną Ojczyznę. W Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych pamiętamy także o setkach wciąż jeszcze bezimiennych bohaterów podziemia antykomunistycznego.

 

Źródło: niezalezna.pl, mon.gov.pl

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Tagi
Wczytuję komentarze...

     

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts