Sebastian Kaleta w rozmowie z „Super Expressem" powiedział, że kwestia reprywatyzacji „czy też przekształceń nieruchomości przy al. Szucha są nam znane”.

Komisja podjęła już wstępne czynności sprawdzające w sprawie tej nieruchomości

– podał.

W zabytkowej kamienicy w centrum Warszawy mieszkał m.in. b. I sekretarz KC PZPR Władysław Gomułka. Nieruchomość w 1954 r. stała się własnością Skarbu Państwa. Dziennikarze programu TVP „Alarm” ujawnili, kim są obecni właściciele mieszkań w tej kamienicy. Mieszkają tam m.in. dziennikarka Monika Olejnik i córka gen. Wojciecha Jaruzelskiego.

Losy 150-metrowego apartamentu należącego od listopada 2015 roku do Moniki Olejnik są niezwykle interesujące. Mieszkanie należało wcześniej do mecenas Aliny D., matki Jakuba R., byłego wicedyrektora Biura Gospodarki Nieruchomościami w ratuszu. Znana prawniczka nabyła go w 1984 r. od rodziny komunistycznego generała Władysława Ciastonia. Mecenas Alina D. broniła Ciastonia w procesie o zabójstwo księdza Jerzego Popiełuszki. Dziś Alina D. oraz jej syn przebywają w areszcie

- ujawnili twórcy programu „Alarm”.

Niemal 160-metrowy apartament od syna PRL-owskiego gen. Leszka Krzemienia miała nabyć Monika Jaruzelska. Jakub R. miał  w tej kamienicy kancelarię prawną. Tak samo jak Maciej M.

Jaruzelska powiedziała dziennikarzom tabloidu, że mieszkanie w kamienicy kupiła 10 lat temu.

Wzięłam kredyt we frankach, tak jak sporo osób w tamtym czasie. Mam nadzieję, że komisja weryfikacyjna interesuje się kamienicą w oderwaniu od mojej osoby. Że to zupełny przypadek. Mam nadzieję, że komisji chodzi o osoby, które miały tam biura, a występują w aferze reprywatyzacyjnej

- tłumaczyła Jaruzelska. Potwierdziła, że są sąsiadkami z Moniką Olejnik, ale „rzadko się widują”.

Z Olejnik nie udało się porozmawiać na ten temat.