Poseł Andruszkiewicz o Nowoczesnej: "Ta partia chce, by Polacy dalej byli opluwani"

/ Tomasz Hamrat/ Gazeta Polska

Grzegorz Wierzchołowski

Współzałożyciel portalu niezależna.pl, którego jest redaktorem naczelnym. Publikuje również w tygodniku „Gazeta Polska”, dzienniku „Gazeta Polska Codziennie” i miesięczniku „Nowe Państwo”.

Kontakt z autorem

  

- Jeśli chodzi o dobre imię Polski, nie ma czegoś takiego jak bieżąca gra polityczna. Tu chodzi o to, byśmy wspólnie bronili dobrego imienia wszystkich Polaków. Jak widać Nowoczesnej to przeszkadza. Oni nie chcą bronić dobrego imienia Polaków, chcą, by Polacy byli w dalszym ciągu opluwani - tak poseł Adam Andruszkiewicz (Wolni i Solidarni) komentuje dzisiejsze działania partii Katarzyny Lubnauer.

Posłowie Nowoczesnej zaapelowali dziś do prezydenta Andrzeja Dudy o... wycofanie z Sejmu projektu ustawy o ustanowieniu Narodowego Dnia Pamięci Polaków ratujących Żydów podczas II wojny światowej.

O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy posła Adama Andruszkiewicza (Wolni i Solidarni). Parlamentarzysta mówi:

Postawa partii Nowoczesna jest dla mnie jak najbardziej czytelna. Nowoczesna gra na to, abyśmy byli jak najbardziej skonfliktowani z Izraelem, nie chce wygasić w żaden sposób tego sporu. Politycy Nowoczesnej wykonują w mojej ocenie jakieś rekomendacje obcych ośrodków. To mnie zresztą nie dziwi, gdyż uważam, że ugrupowanie to w dużej mierze jest przedłużeniem wrogiej nam polityki zagranicy wobec Polski.

Adam Andruszkiewicz dodaje:

Jeżeli ktoś bombarduje inicjatywy, które mogą pokazać całemu światu nasze bohaterstwo - zwłaszcza w kontekście napiętych ostatnio stosunków polsko-izraelskich - to dla mnie jasne, że Nowoczesna jest za tym, by Polska w dalszym ciągu była w sporze, żeby w Polsce był chaos.

Według posłanki Nowoczesnej Kamili Gasiuk-Pihowicz "domagając się szacunku dla Polaków ratujących Żydów w czasie II wojny światowej, nie możemy brać udziału w instrumentalizowaniu ich bohaterstwa". Jej tłumaczenie jednak Adama Andruszkiewicza nie przekonuje 

Nowoczesna chce w ten sposób usprawiedliwiać swoje działania. Jeśli chodzi o dobre imię Polski, nie ma czegoś takiego jak bieżąca gra polityczna. To jest po prostu sprawa wagi państwowej. Tu chodzi o to, byśmy wspólnie bronili dobrego imienia wszystkich Polaków. Jak widać - Nowoczesnej to przeszkadza. Oni nie chcą bronić dobrego imienia Polaków, chcą, by Polacy byli w dalszym ciągu opluwani

- przekonuje poseł należący do koła Wolni i Solidarni.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Trzy rakiety spadły na Zieloną Strefę w Bagdadzie

/ Ambasada USA w Bagdadzie / By United States Department of State - http://diplomacy.state.gov/discoverdiplomacy/explorer/places/170159.htm, Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=30720260

  

Trzy rakiety typu Katiusza spadły w poniedziałek późnym wieczorem na dzielnicę rządowo-dyplomatyczną w stolicy Iraku Bagdadzie, zwaną potocznie Zieloną Strefą - podały irackie źródła policyjne.

Jak pisze agencja Reuters źródła podały, że rakiety wystrzelono z dzielnicy Zafaranijah pod Bagdadem. Dwie z nich spadły w pobliżu ambasady USA.

Silnie ufortyfikowana Zielona Strefa powstała w 2003 r. Obejmuje obszar 10 km kw. Znajduje się tu wiele urzędów państwowych i zagranicznych ambasad, w tym USA oraz Wielkiej Brytanii. Na terenie tej drugiej swoją siedzibę ma również ambasada RP.

Podobny atak miał miejsce 8 stycznia. Wówczas w Zielonej Strefie spadły dwie tego samego typu rakiety. Atak nie spowodował wówczas ofiar.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts