Dziś w Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL w Warszawie minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro spotkał się z dawnymi żołnierzami podziemia antykomunistycznego.

- To wy wtedy, kiedy trzeba było płacić za to najwyższą cenę, byliście gotowi narażać swoje życie, zdrowie, a nawet życie i zdrowie swoich bliskich

 - powiedział Ziobro. Podkreślił, że żołnierze podziemia antykomunistycznego byli wierni ojczyźnie, wierni "temu hasłu, które przyświecało wielu polskim żołnierzom(...), które zawsze było wypisane na sztandarach polskiego wojska - Bóg, honor, ojczyzna".

- Zamiast uzyskać podziękowanie i honory, waszym podziękowaniem i honorem w cudzysłowie, które władza komunistyczna wam oddawała, były cele śmierci, tortury, więzienia i niezwykle brutalne traktowanie nie tylko was, ale też i rodzin

 - przypomniał minister sprawiedliwości.

- Dlatego my jesteśmy państwa dłużnikami

- dodał.

Podkreślił, że

"naszym obowiązkiem, obowiązkiem polskiego państwa jest uhonorować tą waszą służbę Polsce, wasze bohaterstwo, ale też czynić wszystko, co możliwe, aby ta historia została zapamiętana i została ku pamięci kolejnych pokoleń Polaków".