Duża liczba wypadków na stokach narciarskich

/ pixabay.com

  

– Podczas zimowych ferii na podtatrzańskich stokach narciarskich TOPR odnotowało 1495 wypadków narciarskich i snowboardowych, z czego ponad 1,2 tys. zdarzeń ratownicy zakwalifikowali jako ciężkie, wymagające leczenia szpitalnego i rehabilitacji – podsumował ratownik Andrzej Marasek.

Tegoroczne ferie zimowe trwały od 13 stycznia do 25 lutego.

Jeśli porównać z analogicznym okresem ubiegłorocznych ferii, liczba wypadków na stokach utrzymuje się na podobnym poziomie. Warto zaznaczyć, że od początku tego sezonu narciarskiego, czyli od 1 grudnia 2017 r., ratownicy TOPR na stokach narciarskich interweniowali aż 2 141 razy – poinformował Marasek.

Najczęściej miłośnicy białego szaleństwa podczas wypadków doznawali uszkodzeń rąk i nóg oraz i urazów głowy. Według ratowniczych statystyk, do najczęstszych przyczyn wypadków należy zaliczyć upadki i potknięcia oraz zderzenie z inną osobą.

Podczas minionych ferii ratownicy interweniowali także w Tatrach, gdzie podczas całego zimowego wypoczynku obowiązywał II i III stopień zagrożenia lawinowego. Do pomocy turystom w Tatrach TOPR był wzywany 69 razy, w tym 14-krotnie do działań ratowniczych użyto śmigłowca.

Podczas ferii w Tatrach przeważały wypadki turystyczne, ale ratownicy pomagali też narciarzom, którzy zapuścili się poza wyznaczone trasy. Pomagaliśmy także taternikom. Doszło też do jednego wypadku lawinowego – relacjonował ratownik.

Podczas zimowego wypoczynku 31 osób uległo w Tatrach wypadkom ciężkim, wymagających dłuższej hospitalizacji. Nie doszło do żadnych wypadków śmiertelnych.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Czarnecki w "7x24": SLD sprzedała się za niską cenę. Zdradził też "kupione" nazwiska z PSL

  

"Sojusz Lewicy Demokratycznej sprzedał się za niską cenę. Mają pięciu europosłów, ale - o tym huczą kuluary - jedno pierwsze miejsce i drugie miejsce dla Leszka Millera w jednym z okręgów wyborczych to niska cena" - mówił w programie "7x24" Ryszard Czarnecki. Dopytany o okręg, w którym miałby starować Miller, Czarnecki zdradził, że chodzi okręg wielkopolski, "natomiast jedno pierwsze miejsce - w okręgu zachodniopomorsko-lubuskim". Wymienił też, jakie nazwiska z Polskiego Stronnictwa Ludowego pojawiają się w ustaleniach koalicyjnych.

Jak poinformował Jan Filip Libicki (PSL), Polskie Stronnictwo Ludowe podejmie decyzję w sprawie tego, czy przystępować do Koalicji Obywatelskiej, czy nie - 23 lutego. 

Uważam, że do wyborów europejskich PSL powinno iść samodzielnie, a do wyborów krajowych powinno iść w dużej koalicji. Oczywiście, jeśli władze mojej partii podejmą inną decyzję w tej sprawie 23 lutego, to ja się jej lojalnie podporządkuję

- zapewniał.

Paulina Piechina-Więckiewicz (Wiosna) wykazywała, że "Wiosna jest bardzo rozsądna", dlatego "podąża swoją drogą i będzie startować samodzielnie".

Jest nam przykro, że SLD nie zdaje sobie sprawy, przed jakim wyborem stawia swój elektorat - między koalicją, w której będzie startował pan Kazimierz Marcinkiewicz, z którym lewicowy wyborca nie ma nic wspólnego, i  gdzie, gdy zagłosują, mogą wybrać np. pana ministra Sikorskiego, a nie lewicowego reprezentanta. W wyborach chodzi o to, żeby wybierać ludzi, którzy reprezentują nasze wartości. Za dużo skrzydeł może spowodować niemożność latania

- mówiła.

Natomiast Ryszard Czarnecki (PiS) powiedział:

Spieszmy się kochać koalicje, tak szybko odchodzą... Koalicja Obywatelska była, już jej nie ma, to teraz - koalicja europejska. SLD sprzedała się za niską cenę. Mają pięciu europosłów, ale - o tym huczą kuluary - jedno pierwsze miejsce i drugie miejsce dla Leszka Millera w jednym z okręgów wyborczych - niska cena.

Dopytany o okręg, w którym miałby starować Miler, Czarnecki zdradził, że chodzi okręg wielkopolski, "natomiast jedno pierwsze miejsce - w okręgu zachodniopomorsko-lubuskim".

Co do PSL-u (...) słyszymy już o ustaleniach koalicyjnych: trzy jedynki dla PSL w łódzkim, mazowieckim i lubelskim. Kalinowski na Mazowszu, Klimczak w Łodzi i Hetman w Lublinie. Słyszymy o dwójce dla Jarubasa w świętokrzyskim 

- zdradził. 

Marcin Święcicki (PO) stwierdził natomiast, że "Koalicja Obywatelska sprawdziła się w wyborach samorządowych bardzo dobrze".

Teraz budujemy koalicję europejską, w której na razie jest Nowoczesna - są wstępne uzgodnienia, PO, będzie SLD (...) Były spotkania liderów w tej sprawie, także będzie koalicja z Nowoczesną, SLD, z PSL czekamy na decyzję. Najważniejsze będą jednak wybory parlamentarne u nas w kraju na jesieni. I wtedy uzgodnienie wspólnych liczb będzie miało szczególne znaczenie

- zaznaczył.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl