W opublikowanym 26 lutego 2018 roku na łamach Gazety Wyborczej artykule pt. „Morderca. Wyklęty. „Bury”, jego autor kłamliwe formułuje twierdzenie, dotyczące brutalności działań funkcjonariuszy Policji - czytamy w oświadczeniu policji.

Autor artykułu w nieprawdziwy sposób opisywał podejmowane przez funkcjonariuszy interwencje podczas zabezpieczenia sobotnich zgromadzeń na terenie Hajnówki.

Zostały jednak szybko spacyfikowane przez…policjantów. Brutalnie zepchnięto je pod ogrodzenie - napisano w artykule "Gazety Wyborczej".

Policja podkreśla, że tymi słowami autor chciał celowo wprowadzić czytelników w błąd. W artykule opisano podjęte działania policjantów w sposób jednostronny i niezgodny z rzeczywistością. Autor użył nieprawdziwych stwierdzeń opisując sytuacje, które nie miały nawet miejsca.

Do oświadczenia dołączono również list od osoby, wobec której podjęto interwencję. 

Jedna z osób, w stosunku do których policjanci podejmowali czynności służbowe w związku z łamaniem prawa, skierowała podziękowania na ręce Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Hajnówce komisarza Jakuba Ciulkina - czytamy w komunikacie.

Autorka listu podkreśliła postawę interweniującego funkcjonariusza i dodała, że swoim zachowaniem przynosi honor Policji.

źródło:policja.pl